Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”

Aktualizovaný marcový americký dopyt po surovej rope bol v priemere 18,2 miliónov barelov za deň (mb/d), čo predstavuje pokles o 5,6% od 2011.

Podľa správy Medzinárodnej agentúry pre energiu (the International Energy Agency) sa spotreba znížila vo všetkých hlavných kategóriách produktov.

„Napriek optimizmu, ktorý zavládol v správach o americkej ekonomike na konci 2011 a začiatku 2012, začali sa objavovať praskliny, podkopávajúce krátkodobé prognózy dopytu,“ tvrdí agentúra na základe súčasného mizerného HDP, nonfarm payrolls¹, filadelfskej pobočky FEDu a ISM².

Poznámky:

¹ nonfarm payroll – štatistika od US Úradu práce, počet všetkých platených amerických pracovníkov okrem: zamestnancov vládneho sektora, súkromného služobníctva, zamestnancov neziskových organizácií, ktorí asistujú iným, zamestnancov na farmách.

² ISM – mesačný index od Inštitútu riadenia dodávok (Institute of Supply Management) sleduje  zamestnanosť, výrobné zásoby, nové objednávky a dodávky zásob za uplynulý mesiac. Jeho hodnota sa udáva od 0 do 100. Ak je pod 50, špeciálne niekoľko mesiacov po sebe, znamená to recesiu, naopak, hodnota nad 50, predstavuje ekonomický rast.
Zdroj: Investopedia.com a Investorwords.com

 

Agentúra momentálne odhaduje 0,9%-ný pokles na 18,7 mb/d pre rok 2012, „tento pokles budú nasledovať  ďalšie upokojenie cien a pomalé tempo oživovania ekonomiky.“

Jediný kvázi svetlý bod je motorový  benzín, ktorý neklesal tak prudko ako všetko ostatné. 

A tu je benzín:

Zdroj: ewallstreeter.com

Facebook komentár