Dodávka Volkswagen ID Buzz Cargo by mala začať byť predávanou v roku 2021 až 2022.

Dodávka Volkswagen ID Buzz Cargo by mala začať byť predávanou v roku 2021 až 2022.

Volkswagen sa dostal do minulosti a prináša kultovú dodávku v dvoch nových plne elektrických vozidlách, ktoré majú byť verejnosti predstavené na začiatku roka 2020.

Zatiaľ čo Volkswagen už skôr ohlásil očakávanú výrobu konceptu mikrobusu ID Buzz, nemecká automobilka počas minulého mesiaca predstavila svoje plány pre ID Buzz Cargo – elektrickú verziu dodávok s komerčným využitím.

Podľa správy spoločnosti Fox News sa ID Buzz Cargo sa môže dostať na cesty pred konceptom ID Buzz, ktorý prvýkrát zažil svoj debut na autosalóne v Detroite počas roka 2017 a očakáva sa, že v showroomoch bude k dispozícii v roku 2022.

Interiér konceptu mikrobusu Volkswagen ID Buzz.

Interiér konceptu mikrobusu Volkswagen ID Buzz.

 

Podľa spoločnosti Volkswagen bude mať ID Buzz Cargo batériu s rozsahom až 550 kilometrov, s veľkým solárnym strešným panelom, ktorý môže rozšíriť denný rozsah o ďalších 15 kilometrov. Vozidlo bude schopné nabíjať až takmer 80% podiel kapacity len za 15 minút a je plne pripojiteľným vozidlom so systémom sledovania nákladu, čo umožňuje sledovať objednávky a spravovať online zásobovacie siete.

Volkswagen v roku 2013 prerušil produkciu mikrobusu tohto ikonického automobilu subkultúry a životného štýlu 60. a 70. rokov minulého storočia z bezpečnostných dôvodov sústredených okolo nedostatku airbagov a bŕzd okolo systému ABS.

Súvisiace:
VW plánuje elektrický “hippie“ mikrobus
Volkswagen predstavil autonómne vozidlo bez prístrojovej dosky, volantu a pedálov

Obnovenie tejto osobnej a komerčnej dodávky je pre spoločnosť Volkswagen ďalším krokom. Automobilka so sídlom vo Wolfsburgu naposledy ponúkala tento typ automobilu americkým zákazníkom pred 15 rokmi, avšak od roku 2014 na americkom trhu nemá žiadnu dodávku (mikrobus).

Volkswagen dúfa, že ID Buzz a ID Cargo budú schopné prejsť na úplne integrované autonómne jazdné režimy do polovice roku 2020.

Volkswagen dúfa, že elektrické dodávky ID Buzz Cargo a ID Buzz prejdú do autonómnej jazdy do polovice roka 2020.

Volkswagen dúfa, že elektrické dodávky ID Buzz Cargo a ID Buzz prejdú do autonómnej jazdy do polovice roka 2020.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheVerge, HypeBeast

Facebook komentár