Instagram sa rýchlo rozrastá – rýchlejšie ako konkurencia.

Nové dáta z Pew Research Internet Project uviedli, že Instagram sa v minulom roku stala najrýchlejšie rastúcou hlavnou sociálnou sieťou medzi nami dospelými. Segment dospelých v USA začal vo veľkej miere využívať túto aplikáciu na zdieľanie fotografií, čím sa ich počet z roku 2013 navýšil o deväť percent, čo znamená že 26 percent dospelej populácie v USA je teraz na Instagrame.

Súvisiace: Spoznajte vloggerov – samostatne zárobkovo činné osoby s vysokou hodnotou

To označuje najväčší skok zo všetkých veľkých sociálnych sietí tejto štúdie, kde prekonal rast sietí ako Pinterest (7 percent), LinkedIn (6 percent) a Twitter (5 percent). Na strane druhej, sieti Facebook sa od minulého roka ani nepodarilo v USA rozšíriť svoju užívateľskú základňu medzi dospelými, keďže podľa štúdie zostala na stabilnej úrovni 71 percent.

Instagram si taktiež našiel úspech aj medzi mladými ľuďmi. Prvýkrát je  na Instagrame viac ako polovica (53 percent) spomedzi mladých dospelých – 18 až 29-ročných.

Prečo sa to takto deje? Rýchly rast je vďaka očiam inzerentov, čo vytvára väčší dopyt pre reklamy a naopak, vyššie príjmy pre spoločnosť. Nezmenená úroveň Facebooku je taktiež zaujímavá. Táto sieť si bude musieť nájsť spôsob, ako speňažiť svoju používateľskú základňu USA, ktorá sa nezvyšuje. To často z dôvodu vyššieho počtu reklám.

Samozrejme, že dáta nie sú dokonalé. Nezahŕňajú tínedžerov USA, ktorí vo veľkej miere využívajú mnohé z týchto služieb a samozrejme nepoukazuje na všetkých užívateľov z celého sveta. To platí aj pre údaje ďalších populárnych sociálnych sietí z minulého roka, ako Snapchat.

Súvisiace: Instagram rozširuje reklamy vo Veľkej Británii, Kanade a Austrálii

Napriek tomu, to pomáha podporovať to, čo si mnohí už skôr všimli – Instagram rastie ako burina. V decembri na stránkach oznámil 300 miliónov aktívnych používateľov, čo je zvýšenie o 50 percent z iba deviatich mesiacov predtým.

Zdroj: Reuters, BBC

Facebook komentár