Instagram_Stories_uz_generuju_10%_z_prijmu_z_reklamy_na_Facebooku

Facebooku netrvalo dlho, potom čo spustil Instagram Stories v roku 2016, s možnosťou vloženia reklamy do novej funkcie aplikácie. Facebook videl naozaj silnú angažovanosť, takže bol dostatočne sebavedomým, aby tak urobil. Zhruba o tri roky neskôr má Instagram Stories viac ako 500 miliónov aktívnych používateľov a podľa prieskumu spoločnosti Socialbakers vydaného počas tohto týždňa, predstavuje 10% výdavkov na reklamu v rámci platforiem na Facebooku.

Spoločnosť zaoberajúca sa marketingom sociálnych médií zistila, že v poslednej štvrťročnej správe sa výdavky na reklamu na Instagram Stories medziročne zvýšili takmer o 70%. Celkový rast tržieb z reklamy Facebooku dosiahol 28%.

Nie je pochýb o tom, že Stories (Príbehy) boli počas posledných niekoľkých štvrťrokoch hlavným motorom rastu tržieb Facebooku. V súčasnosti, ako významný prispievateľ k celkovým príjmom tejto technologickej spoločnosti, musia investori zvážiť, či výdavky na reklamu na Instagram Stories budú naďalej rásť tempom oveľa rýchlejšie ako zvyšok Facebooku.

Príbehy propagované spoločnosťou Snapchat a popularizované spoločnosťou Instagram, predstavujú dočasné fotografie alebo videá na používateľskom účte, na ktoré možno reagovať komentármi, emotikonami. Značky si v posledných rokoch začali všímať túto rastúcu funkciu a odvtedy si začali vyčleňovať svoje vlastné prostriedky na jej využitie.

Čo je za rastom?

Doteraz boli výdavky na reklamu v službe Instagram Stories poháňané zvýšeným obsahom reklamy. Podľa finančného riaditeľa – Dave Wehnera, Facebooku sa v druhej polovici minulého roka podarilo zvýšiť reklamy v Instagram Feed a Stories. Pokiaľ ide o informačný kanál – Instagram, Wehner poznamenal, že pravdepodobne nie je spokojný s ďalším zvyšovaním zaťaženia reklamy. Je menej jasné, či existuje priestor na zvýšenie počtu zobrazení reklamy za minútu, v rámci interakcie so stories (príbehmi).

Súvisiace:
Facebook, Instagram a YouTube chcú zničiť metriky popularity, ktoré vynašli
Mark Zuckerberg trvá na tom, aby sa Instagram neoddeľovali od Facebooku

Rastúci výnos prostredníctvom zvyšovania množstva reklám je pre Facebook ovocím s najnižšou hodnotou. Je však potrebné postupovať opatrne so zvyšovaním zaťaženia reklamy, pretože je treba to vyvážiť so zapojením. Príliš veľa reklám bude mať negatívny vplyv na interakciu, čo je ďalší spôsob (udržateľnejší spôsob) zvýšenia počtu zobrazení reklamy.

Facebook od začiatku roka neposkytuje informácie o denných aktívnych užívateľoch Instagram Stories, kedy uviedol, že počas vyhlásenia výsledkov v štvrtom štvrťroku mal 500 miliónov denných aktívnych používateľov. Nie je jasné, či Facebook zaznamenal spomalenie rastu alebo vedome zadržal toto číslo od očí verejnosti z iného dôvodu. Ale s menším priestorom na zvýšenie zaťaženia reklamy, rast interakcií zostane dôležitým faktorom pre Stories, ktoré by mohli aj naďalej rásť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár