SAN FRANCISCO, CA - SEPTEMBER 07: Apple Senior Vice President of Worldwide Marketing Phil Schiller announces AirPods during a launch event on September 7, 2016 in San Francisco, California. Apple Inc. is expected to unveil latest iterations of its smart phone, forecasted to be the iPhone 7. The tech giant is also rumored to be planning to announce an update to its Apple Watch wearable device. (Photo by Stephen Lam/Getty Images)

Sektor streamingu hudby je stále na vzostupe, ale podľa nových prognóz Združenia spotrebiteľských technológií je maloobchodný biznis okolo neho ešte väčší. Obchodná organizácia CTA, ktorá zastupuje približne 2 000 amerických spoločností, v priebehu tohto týždňa vydala prekvapivú správu za prvú polovicu roka, ktorá predpovedá, že predaj spotrebiteľských technológií v USA do konca roka dosiahne rekordných 401 miliárd dolárov, čo je spôsobené najmä rastom audio produktov, ako sú inteligentné reproduktory a bezdrôtové slúchadlá.

Kým inteligentné reproduktory – Amazon Echos, Apple Homepods, Google Homes a ďalšie produkty z tohto sektora – majú v roku 2019 udržať výnosy na úrovni 3 miliárd dolárov (pokles o 1% od roku 2018), očakáva sa, že bezdrôtové slúchadlá budú rozsiahle navyšovať svoj podiel, vďaka tržbám o hodnote 2 miliárd dolárov (o 46% viac ako v roku 2018).

Očakáva sa, že táto kategória slúchadiel, vedená populárnymi a stále sa zlepšujúcimi produktmi, ako sú AirPods a Beats Powerbeats od spoločnosti Apple, v tomto roku predajú 16 miliónov kusov, čo predstavuje 45-percentný medziročný nárast vo forme jednotkových predajov. Obchodná skupina tiež v najbližších rokoch odhaduje dvojciferný rast tržieb v oblasti bezdrôtových slúchadiel, keďže spotrebitelia sa čoraz viac snažia o inovácie v „prémiových technologických skúsenostiach“, ako je špičková kvalita zvuku a skutočná bezdrôtová technológia.

Nové slúchadlá s potlačením hluku od spoločnosti Sony.

Nové slúchadlá s potlačením hluku od spoločnosti Sony.

 

Rastúca popularita vo fyzických audio produktoch podľa CTA zvyšuje popularita cloudových predplatiteľských služieb, najmä z dôvodu streamovania hudby.

V správe sa ďalej uvádza: “Minulý výskum CTA zistil, že 115 miliónov amerických spotrebiteľov možno definovať ako high-tech audiofilov alebo milovníkov špičkovej hudby, čo znamená, že desiatky miliónov potenciálnych nových odberateľov ešte len čaká na svoje produkty.“

Autori tiež zdôrazňujú, že streamingové služby v oblasti programovania zvuku sú taktiež výraznou oblasťou: „Hudba nie je jedinou atrakciou, pretože poskytovatelia služieb do svojich ponúk vkladajú ďalšie zaujímavé produkty akými sú audioknihy a podcasty.

Vzhľadom k tomu, že tento trh dozrieva, predplatitelia budú smerovať k výhodným rodinným predplatným, ktoré umožňujú väčší počet účtov za nižšiu cenu, od ktorých sa očakáva, že budú vytvárať tlak na priemerné príjmy na používateľa. CTA očakáva, že spotrebiteľské výdavky USA na služby spojené so streamingom hudby do konca roka 2019 stúpnu o ďalších 33 percent na 8,4 miliardy dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár