Donald Trump má vlastnú súkromnú leteckú flotilu.

Spolu s jeho obrím Boeing-om 757, Trump vlastní rad osobných vrtuľníkov. Nedávno vykonal rekonštrukciu jedného zo svojich osobných vrtuľníkov, modelu Sikorsky S-76, ktorú vyrobil jeden z top výrobcov pre súkromné ​​lietadlá. K tomuto interiéru si Trump najal Erica Rotha, ktorý je známym návrhárom interiérov lietadiel, so sídlom v New Yorku Long Island.

Aj keď sa Roth predtým nemohol vyjadriť k identite vlastníka, bolo ťažké udržať tajomstvo slov “TRUMP”, keďže bolo červenými písmenami pozdĺž boku vygravýrované.

Roth už robil jedno Trumpove lietadlo v roku 2011. A keď Trump kúpil použitú helikoptéru značky Sikorsky, zavolal Rotha k rekonštrukcii interiéru, ktorý bol starý a zastaraný.

Pôvodný vrtuľník Sikorsky S-76 sa zvyčajne predávajú za 5 až 7 miliónov amerických dolárov. Ak chcel lepší interiér, Trump pravdepodobne musel minúť minimálne ďalších 750 000 dolárov, aj keď Roth nechcel poznamenať presnejšiu sumu.

Roth poznamenal: “Vypitvali sme celý vrtuľník a začali úlne odznova.”

To znamenalo, že všetko staré sa dá preč a pokryje sa to novými prvkami so zlatom.

Celý interiér je vybavený 24-karátovým zlatom, kde pozlátené sú aj rukoväte bezpečnostných pásov. Trump ma taktiež vyrytý aj jeho rodinný erb – samozrejme v zlate. Trumpov vrtuľník je samozrejme plne zásobený pramenitou vodou s názvom Trump Ice.

Roth nakoniec poznamenal: “Ak má niečo meno Trump, musí to byť to najlepše,” … “A tento vrtuľník jeho meno má.”

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár