Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”

Internetový guru Robert Scoble

hovorí, že Google+ sa nedostáva v tlači toľko pokrytia, ako by si zaslúžil.

Zatiaľ čo mnoho technologických médií uviedlo, že Google+ je „mesto duchov,“ Scoble hovorí, že mŕtvy je skôr Twitter.

„V skutočnosti viem, že Twitter mestom duchov nie je, zaiste tak však kvôli svojmu používateľskému modelu pôsobí,“ uviedol na Google+. „Ako sa tak pretransformoval na „informačné zariadenie“ a menej na komunitné, zdá sa ako by sa vyprázdňoval.“

Od minuloročného júla sa mu podarilo: z 0 na 1,5 milióna followers (follow – nasledovať, follower – ten, kto niečo v rámci sociálnej siete nasleduje, pozn. prekl.) na Google+, z 13 000 na 261 000 na Facebooku, avšak iba z 240 000 na 260 000 followerov na Twitteri.

Povedal, že je to kvôli tomu, že na Twitteri chýbajú „protihlukové kontroly,“ takže používatelia sú preťažení a už nefollowujú viac ľudí.

Tu je pár vecí, ktoré  vyzdvihuje v prospech Google+:

Takže, ktoré je nové mesto duchov v oblasti sociálnych médií? Ja hovorím, že Twitter. Rast followerov sa v porovnaní s inými službami neudržal, čo už o niečom vypovedá.

1.   Aj keď počet tweetov vzrástol, ľudia sú preťažení, takže už viac nových ľudí nefollowujú. Prečo? Kvôli žiadnym tzv. „protihlukovým kontrolám“ na Twitteri (facebookovský Feed je omnoho užitočnejší ako ten z Twitteru).

2.   Som na účte Google+ ako odporučený užívateľ, čo mi dáva obrovské množstvo followerov. Mal som ich však 230 000 aj bez toho, aby som bol na tom zozname. Mnoho ľudí sa registruje a aspoň pár to aj využíva.

3.   Na Facebooku existuje spôsob, ako sa viac rozšíriť pomocou navrhnutých používateľov (to je jedna vec, ktorú robí Facebook lepšie ako Twitter či Google+, keďže ide o algoritmický zoznam, ktorý sa neukazuje v rovnakej podobe každému užívateľovi), čo vám zabezpečí viac používateľov.

4.   Facebook robí svoje čísla odoberateľov (subscriberov) prostredníctvom zoznamov. Ak sa dostanete na zoznam s povedzme 30 000 followermi, všetci títo followeri budú pridaní do tvojho zoznamu.

Zdroj: www.Finance.Yahoo.com

Facebook komentár