Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Zlá správa pre Billa Grossa. Jeho hlavný investičný fond už nie je najväčším na svete.

Investori s fondu vo vlastníctve firmy Pimco – Total Return Fund ( PTTRX ) po dobu šiestich mesiacov vytiahli viac ako 30 miliárd dolárov, čo zatlačilo jeho celkové aktíva na menej ako 250 miliárd amerických dolárov. Tieto dáta sú od spoločnosti Morningstar k 31.októbru. Tento fond v tomto roku stratil 1% svojej hodnoty.

Prvé miesto teraz patrí investičnému fondu s názvom Vanguard Total Stock Market Index Fund(VITSX), ktorý sa v poslednom mesiaci môže pochváliť aktívami o hodnote 251 miliárd dolárov.

( Súvisiace: Najnebezpečnejší mýtus o dôchodkovom investovaní )

Vlajková loď (tento fond) spoločnosti Pimco sa najprv v novembri roka 2008 stal najväčší podielovým fondom na svete, kedy zosadil z trónu fond s menom American Funds Growth Fund of America(AGTHX).

To, bola ale iná doba. Pred piatimi rokmi investori pri hľadaní bezpečnosti, počas vrcholu finančnej krízy začali nalievať veľké množstvo peňazí do dlhopisových fondov.

( Súvisiace: Ako znížiť finančné riziko pri investovaní )

Dokonca aj keď akciové trhy v marci roka 2009 dosahovali  dna, Pimco Total Return Fund až do nedávnej doby stále rástol.

Fond začal strácať majetok v máji tohto roka. Keď úrokové sadzby začali indikovať nárast, ako Federálny rezervný systém začal hovoriť o spomalení, alebo zmenšení programu nákupu dlhopisov.

Fond s názvom Pimco Total Return ETF ( BOND ), ktorého cieľom je napodobniť výkonnosť podielového fondu, taktiež v posledných mesiacoch utrpel odlivom finančných prostriedkov. Napriek tomu ETF od investorov v tomto roku získal 88 miliónov dolárov.

( Súvisiace: Rozhovor s Johnom „Jackom“ Bogleom, legendárnym zakladateľom The Vanguard Group )

Medzitým býčí trh akciových trhov vo svojom štvrtom roku prispel k tomu, že investori vložili viac peňazí do fondov akciových trhov.

Americké podielové fondy akciového trhu v tomto roku získali takmer 16 miliárd dolárov vo forme aktív, zatiaľ čo dlhopisové fondy stratili viac ako 34 miliárd dolárov – v závislosti na dátach Investment Company Institute.

Vanguard Total Stock Market Index Fund, ktorý celkovo vlastní viac ako 3 600 akcií, počas tohto roka získal aktíva o hodnote 65 miliárd dolárov a na hodnote získal 26%.

Fond investorom ponúka pozície firiem všetkých veľkostí v najrôznejších odvetviach. Ale jeho najväčšie pozície drží v najväčších a najznámejších spoločností na svete: Apple (AAPL), Exxon Mobil (XOM), Microsoft (MSFT), Johnson & Johnson (JNJ) a General Electric (GE ), ktoré sú piatimi najväčších spoločnosťami v tomto fonde.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Barron’s

Facebook komentár