Finančné trhy po celom svete v piatok prudko klesli a peňaženka známeho investora a miliardára Warrena Buffetta bola tak razantne ovplyvnená.

“Veštec z Omahy” z jeho prvých Top 5 investícií stratil viac ako 2,3 miliardy amerických dolárov. Jedná sa o akciové spoločnosti Wells Fargo, Kraft Heinz, Coca-Cola, IBM a American Express.

Americké akciové trhy klesli o viac ako 2 percentá potom, čo čínske akcie sa dostali do územia medvedieho trhu (prepadli o 20%). Index Dow Jones Industrial Average pri denných minimách klesal o 536,94 bodov.

Súvisiace: Akciové trhy v roku 2016 prišli v hodnote až o $ 3,2 bilióna!

Graf: Akciový index Dow Jones v roku 2016

Buffett však nebol sám, kto čelil razantným stratám z investícií.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Amazon – Jeff Bezos prišiel v jeden deň tak takmer 1,9 miliardy dolárov. Bezos podľa údajov agentúry FactSet vlastní takmer 83 miliónov akcií spoločnosti Amazon. Akcie spoločnosti v popoludňajších hodinách obchodovania prepadli o 3,7 percenta.

Bill Gates, ktorý je zakladateľom spoločnosti Microsoft počas piatkového obchodovania prišiel o 475 miliónov dolárov, pretože akcie spoločnosti Microsoft poklesli o 4,1 percenta. Gates stále drží vyše 200 miliónov akcií Microsoftu.

Súvisiace: Najhoršie svetové meny na forexe pre rok 2015

Spoluzakladatelia spoločnosti Google – Sergey Brin a Larry Page stratili viac ako 784 miliónov dolárov, keďže akcie spoločnosti Alphapet (skôr známej ako Google) klesli viac ako o 3 percentá.

Medzitým, aktívny investor Carl Icahn zo svojej investície v spoločnosti Apple, kde drží iba 53 miliónov akcií stratil viac ako 138 miliónov dolárov.

Zdroj: FactSet, WSJ

Facebook komentár