Investori_z_Bitcoinu_sa_v_roku_2019_zameraju_na_zlato

Zdá sa, že horúci dopyt po Bitcoine je pre dlhšie obdobie skutočne mŕtvy.

Táto kryptomena sa v priebehu troch týždňov nebolo schopná dostať sa nad cenu 4 000 dolárov a to len 12 mesiacov po obchodovaní na hodnote vyššej ako 12 000 dolárov.

Jan Van Eck, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Van Eck Associates, poznamenal: Známky ukazujú, že investori do “bitcoinu” smerujú k tradičnejšej komodite.

Van Eck poznamenal: “Myslím si, že Bitcoin v priebehu minulého roka získal časť dopytu zo zlata, keďže v roku 2017 dosahoval naozaj razantné výnosy,” … “Zaujímavé je, že sa tento trend u investorov v roku 2019 začína opäť reálne meniť. Predtým zlato strácalo na základe spomínaného výkonu investícií do Bitcoinu, ale aktuálne je vidno meniaci sa trend.”

V priebehu 12 mesiacov, potom ako sa v decembri 2017 cena dostala na maximálnu hodnotu – cez 20 000 dolárov, sa hodnota tejto kryptomeny navýšila o 25-násobok. V rovnakom rozmedzí sa zlato zhodnotilo o 4 percentá. Viac ako rok od vrcholu virtuálnej meny Bitcoin, sa nachádza v strate 82 percent, zatiaľ čo zlato je v zisku 2,5 percenta.

Tim Seymour, ktorý je zakladateľom a hlavný investičným analytikom v spoločnosti Seymour Asset Management poznamenal: “Aktuálne môže byť náročné vrátiť sa späť z Bitcoinu do zlata.”

Seymour ďalej uviedol: “Nielenže sme stratili všetku likviditu ktorá by mohla byť základom tejto komodity, ale skutočne mimo technológie blockchain je aktuálne náročné vidieť v oblasti týchto aktív hodnotu,” … “Zlato je aktívnom s hodnotou a o tom nie je žiadnych pochýb.”

Van Eck poznamenal: “Ak akcie zlata počas tohto roka získajú na hodnote, jedným zo spôsobov, ako sa tohto trendu zúčastniť je prostredníctvom zlatých ETF fondov. Jeho firma vytvorila najznámejšie ETF fondy na zlato: z oblasti etablovaných ťažobných spoločností – GDX a mladých firiem z oblasti ťažby zlata – GDXJ.

Súvisiace:
Prečo bitcoin zatiaľ určite nenahradí zlato?
3 grafy, ktoré naznačujú, že drahé kovy sú na tom lepšie

Van Eck povedal: “Ich akcie za posledné dva až tri mesiace dosahujú nesmierne pozitívne výnosy“ … “Začína sa im najlepšie dariť v obdobiach, kedy to všeobecnému akciovému trhu príliš nejde,” … “Počas väčšiny dní v štvrtom štvrťroku, kedy akciový index S&P klesal, index GDX rástol. Takže táto “inverzia” z nich robí vhodnú diverzifikáciu, vrámci trhu so zlatom.”

ETF s označením GDX v štvrtom štvrťroku získal 14 percent, čo je najlepší výkon od druhého štvrťroka 2016, zatiaľ čo americký akciový index S&P 500 klesol o 14 percent. Tento výkon sa neprejavil do nového roka – GDX v januári dosiahol zisk v hodnote menšej ako 1 percento, kedy index S&P 500 dosiahol zisk 6 percent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, BBC

Facebook komentár