IPhone_8_ponukne_3_farby_ciernu_striebornu_a_zlatu_2017

Nový smartphone od spoločnosti Apple s označením iPhone 8 by mal prísť v troch farebných prevedeniach – čiernej, striebornej a zlatej. S týmto vyjadrením prišiel známy analytik zameriavajúci sa na technologický gigant Apple, z investičnej spoločnosti – KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Kuo má za sebou naozaj rozsiahlu a pôsobivú históriu predpovedania budúcich produktov spoločnosti Apple.

Jeho výskum často končí najdôležitejšou informáciou o budúcich produktoch spoločnosti Apple, hoci vydáva analýzy aj pre oblasť inej spotrebnej elektroniky, vrátane spoločnosti Samsung.

Tu sú ďalšie kľúčové detaily z jeho vyjadrení:

  • iPhone 8 bude po predstavení v septembri v nedostatočnej produkcií
  • V tomto štvrťroku očakáva produkciu iba 2 až 4 milióny smartphonov typu iPhone 8, ale v tomto roku sa nakoniec vyrobí 45 miliónov až 50 miliónov kusov
  • Spoločnosť Apple tiež uvedie na trh iPhone 7s a iPhone 7S Plus “v ten istý deň ako iPhone 8 (na jeseň). Sú nástupcami súčasných telefónov rady iPhone
  • Zároveň predpovedá, že v roku 2017 Apple vyprodukuje 35 až 38 miliónov modelu iPhone 7S a 18 miliónov až 20 miliónov iPhonov 7S Plus

Všetky nové telefóny pod označením iPhone podporujú “rýchle nabíjanie”, hoci kompatibilná nabíjačka sa bude predávať samostatne.

Súvisiace:
Najlepší koncept pre iPhone 8, ktorý sme doteraz videli
Koniec monopolu Apple a Google v smartphonomoch je v nedohľadne

Kuo predtým predpovedal oneskorenie “najhoršieho prípadu” pre iPhone 8 a že by to bolo s “menším počtom možností okolo ponúkaných farieb krytu,” aj keď sa zdá, že tieto scenáre sú čoraz nepravdepodobnejšie.

Očakáva sa, že Apple na jeseň predstaví prepracovaný a žiadúci iPhone, ktorý mnohí nazývajú iPhone 8. V odhadoch sa veľa krát uvádza, že obsahuje sklenený kryt, ďalšiu generáciu OLED obrazovky, ktorá pôjde od okraja po okraj telefónu a rýchlejší systém s aktualizovaným softvérom.

Niektorí analytici dokonca špekulovali, že cena modelu “iPhone 8” by mohla byť na úrovni 1000 dolárov alebo viac.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, WSJ

Facebook komentár