Jaguar na ženevskom autosalóne v marci odhalí svoj najrýchlejší automobil v histórií. Jaguar F-type SVR kupé bude dosahovať maximálnu rýchlosť cez 320 km/h a bude schopný zrýchliť z nuly do 97km/h za 3,5 sekundy.

Jaguar však vytvoril jeden ďalší automobil, ktorý bol rýchlejší, ale bol produkovaný v obmedzenom počte. Jaguar však neuviedol limit na to, koľko vozidiel F-typ SVR bude produkovať.

Vozidlo bude k dispozícii aj ako kabriolet, ktorý bude mať maximálnu rýchlosť 314 kilometrov v hodine. F-Type SVR bude poháňaný preplňovaným 5,0 litrovým motorom V8, ktorý bude špeciálne vyladený na až 575 konských síl.

SVR je vyvinutý divíziou Operations Special Vehicle Jaguar a mal by byť rýchlejší ako F-Type R o sile 550 konských síl, ktorý je v súčasnosti najvýkonnejšou verziou vozidla. SVR bude mať osemstupňovú automatickú prevodovku.

Súvisiace:
Jaguar C-X75 pôjde do novej bondovky „Spectre“
Range Rover predstavil SUV kabriolet – Evoque

Počas krátkeho obdobia v 90. rokoch Jaguar vytvoril exotický super-športový automobil Jaguar XJ220, ktorý dosahoval maximálnu rýchlosť 340 km/h. Bolo ich vyrobených menej ako 300.

F-Type SVR má niekoľko aerodynamických prvkov, aby mohol preplávať vzduchom a držať sa pri vysokých rýchlostiach na ceste. Predný nárazník vozidla je rozšírený smerom von, aby zosadil vzduch okolo pneumatík a automaticky nastaviteľný zadný spojler sa nasadzuje pri vyšších rýchlostiach.

Ceny za Jaguar F-Type SVR budú pre kupé začínať na úrovni okolo 126 000 dolárov a 129.000 dolároch za kabriolet.

Sesterská spoločnosť Jaguaru – Land Rover produkuje SUV s názvom Range Rover Sport SVR o sile 550 konských síl.

Land Rover taktiež nedávno odhalila plány na kabriolet SUV, ktorý sa bude volať Range Rover Evoque Cabriolet. Jaguar medzitým oznámil svoje plány s produkciou Jaguar SUV, niečo, čo nikdy predtým nerobil.

Zdroj: TheWeek, SlashGear

Facebook komentár