Podľa ekonóma, autora knihy ” Menové vojny ” a manažéra investičnej spoločnosti Tangent Capital Jamesa Rickardsa, bude v priebehu nasledujúcich piatich rokov dolárová ekonomika klesať a nahradí ju zlatý štandard. V dôsledku toho vyletí cena zlata na 7000 dolárov za uncu.

“Zlato nie je investičné aktívum ani tovar. Vo svojej podstate zlato – to sú peniaze.”  hovorí Rickards.

“Globálny finančný systém, ktorý používa dolár ako rezervnú menu, je nestabilný. Očakávam, že sa tento systém zrúti počas najbližších troch rokov. Potom ho nahradí buď nový zlatý štandard alebo nová forma meny, povedzme niečo ako zvláštne práva čerpania (Special Drawing Rights, SDR) vydané Medzinárodným menovým fondom alebo kombinácia oboch. “

“Fed sa domnieva, že americký dolár je samozrejmosť. Sami ale vieme, že taká krehká vec, ako je dôvera, môže veľmi rýchlo zmiznúť. “

Podľa Rickardsa vojna v Sýrii len urýchli pád dolára. Vzhľadom k tomu, že sa cena zlata a hodnota dolára teraz pohybuje v opačných smeroch, povedie prudký pokles hodnoty dolára nevyhnutne k zvýšeniu dolárové ceny zlata.

Verí, že tento scenár nie je až tak neuveriteľný. V roku 1978 bol svet na pokraji podobnej katastrofy. Vtedy, v období 1977-1981, klesla hodnota dolára o polovicu.

V roku 2010 začali Spojené štáty dôsledne uskutočňovať politiku zníženia hodnoty dolára. Dôsledky tejto politiky sú stále cítiť po celom svete.

Rickards očakáva, že hodina X príde 18. septembra, kedy sa dozvieme, či sa Fed chystá zastaviť tlačiarne. Rickards neverí, že sa tak stane, aj keď uznáva, že trh ocenil zníženie emisie dolára v poslednej dobe.

Je presvedčený, že “neodvratný” vojenský úder proti Sýrii zo strany USA a ich spojencov odradí túžbu Fedu po znížení množstva dolárových dodávok.

“Ak si spomeniete na politiku Fedu počas druhej svetovej vojny a vojny vo Vietname, vidíte, že bola celkom mäkká. Čudoval by som sa, keby Fed začal zatvárať kohútiky v priebehu vojny v Sýrii.”

Z hľadiska etiky nie sú Spojené štáty tými, od ktorých sa dá očakávať, že budú podporovať kvalitnú hospodársku politiku, najmä keď prihliadneme na skutočnosť, že predovšetkým oni boli hlavným strojcom súčasných menových vojen.

“Nepočúvajte, čo hovoria štáty, radšej sledujte, čo robia . Americká vláda má v úmysle oslabiť dolár a stimulovať rast inflácie vo svojej krajine.”

Vytvorené: 3Signa – investičné zlato, striebro, platina

————————————————————————————–
Hlavnou činnosťou spoločnosti 3Signa je predaj investičných drahých kovov. V dnešnej ekonomicky neistej a nestabilnej dobe sú drahé kovy vhodnou komoditou k investícii. Radi by sme práve túto alternatívu ponúkli aj Vám. Sme presvedčení, že investičné zlato je jedným z vhodných riešení, ako nielen uchovať hodnotu Vašich úspor, ale taktiež ich zhodnotiť.

Facebook komentár