Taliansky futbalový gigant AC Miláno zvažuje predaj. S týmto vyjadrením prišla agentúra Bloomberg, ktorá to oznámila s odvolaním sa na tri zdroje so znalosťou veci.

Finančná poradenská firma Lazard Limited poslala dokumenty pre potenciálnych kupcov, pokiaľ ide o predaj tohto tímu, ktorý je v súčasnej dobe vo vlastníctve bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho.

( Súvisiace: TOP: Najbohatší vlastníci futbalových klubov )

Podľa agentúry Bloomberg hovorca Berlusconiho spoločnosti Fininvest, ktorá riadi AC Miláno povedal, že tím nebol na predaj.

Avšak, ďalší zdroj uviedol povedal, že plán firmy Lazard sa so spoločnosťou Fininvest sa s ich ponukou blížia k predaju klubu AC Miláno.

AC Miláno 18. krát získala titul najlepšieho talianskeho futbalového klubu ich ligy, ale v súčasnej dobe je na desiatom mieste.

Klub má za sebou ťažkú ​​sezónu a je v súčasnej dobe 34 bodov za vedúcim Juventusom. Zatiaľ čo AC Milan získalo hviezdnych hráčov ako Mario Balotelli a brazílskeho Robinho, jeho tréner Massimilana Allegri bol v januári vyhodený.

Klub je teraz v nebezpečenstve, keďže v budúcom roku prídu o miesto v prestížnej a finančne lukratívnej Lige majstrov – UEFA.

( Súvisiace: Úspech v Lige majstrov je “zásadný” pre financie futbalových tímov )

Podľa rebríčka Deloitte Football Money League: “Napriek neistote, AC Miláno je stále desiatym najbohatším futbalovým klubom na svete.”

Príjmy klubu v sezónu 2012/13 dosiahli 356 miliónov dolárov, čo je mierny nárast oproti predchádzajúcemu roku, kedy zarobil 348 miliónov dolárov. Avšak príjmy zo zápasov poklesli o 22 percent na 7,4 milióna eur a komerčné príjmy klesli o 1 percento.

Firma Lazard má za sebou minulosť výrazných veľkých futbalových obchodov. V minulom roku Massimo Moratti – prezident Inter Miláno – ďalší taliansky futbalový gigant využil Lazard k predaju 70 percent svojich akcií v klube pre indonézskeho podnikateľa Eircka Thohira.

Zdroj: Handelsblatt 

Facebook komentár