Jeden_fond_pomohol_rozdrvit_vynosy_skupiny_hedzovych_fondov_2017

Bill Ackman práve oznámil, že predal akcie spoločnosti Valeant, ktorú držal jeho hedžový fond, čo predstavuje pozíciu, ktorá vo veľmi veľkej miere zasiahla výnosy tohto investičného fondu.

Ackmanová spoločnosť – Pershing Square Capital, cez tento hedžový fond započala investíciu do firmy Valeant pred dvoma rokmi. Neskôr toho istého roku sa tento výrobca liekov začal dostávať do rozsiahlych problémov, ktoré zničili viac ako 90% z jej trhovej hodnoty. Agentúra Reuters odhaduje, že táto investícia spôsobila Ackmanovmu hedžovému fondu straty o rozsahu 3 miliárd amerických dolárov.

Pershing Square nie je jediným hedžovým fondom, ktorý vykonal veľké stávky na akcie tejto spoločnosti. Jeff Ubben z investičnou spoločnosťou ValueAct a John Paulson mali v nej taktiež veľké podiely.

Súvisiace:
20-ročný študent pre svoj hedžový fond získal až $ 5 miliónov
Aktíva hedžových fondov dosiahli rekord. Až $ 3 bilióny

V nižšom grafe je zobrazené, aké straty dosiahol heždový fond spoločnosti Pershing Square, v nasledujúcich rokoch, keď vykonal investíciu do spoločnosti Valeant, na základe údajov o verejne obchodovaných firmách. Zároveň sme porovnali tento “výkon” spoločnosti Valeant a s výnosom amerického akciového indexu S&P 500.

Jeden_fond_pomohol_rozdrvit_vynosy_hedzovych_fondov_2017_Valeant_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Yahoo

Facebook komentár