V posledných dvoch rokoch sme videli odklon baníckych spoločností od zlata – do kovov, ako je meď, zinok a železná ruda.

Ale správy z tohto týždňa ukazujú, že tento trend sa môže začať meniť, keďže je vidno signalizáciu návratu investičného kapitálu a dôvery investorov do sektora drahých kovov.

Deje sa tak v Mexiku. Miestna tlač uvádza, že jeden z najväčších výrobcov základných kovov v krajine plánuje začať podnikať svoje prvé kroky do ťažby zlata.

Jedná sa o spoločnosť Minera Autlan, ktorá je najväčším producentom mangánové ferozliatiny pre odvetvie ocele v Mexiku. Uviedli, že sú blízko uzavretia dohody pre kúpu menšinového podielu v jednom nemenovanom producentovi zlata a formálne oznámenie by malo podľa očakávaní prísť v najbližších niekoľkých mesiacoch.

Tento krok do oblasti zlata údajne prichádza po znepokojení vedenia spoločnosti Autlan, keďže vidí klesajúce zisky v oceliarskom odvetví, čím sa snaží diverzifikovať svoje banské činnosti.

Súvisiace:
Už 4 veľkí investiční manažéri vsádzajú na zlato
Texas chce svoje zlato späť za hranice svojho štátu

Skutočnosť, že vedenie ohľadom svojho prvého nákupu uvažuje nad sektorom zlata, poukazuje na pozitívne vyhliadky, ktoré vidia práve v tomto odvetví. A to aj vzhľadom k tomu, že sektor drahých kovov predstavuje pre túto firmu väčší odklon, než povedzme, sektor medi alebo zinku.

Ťažobná spoločnosť Autlan údajne seriózne uvažuje nad investíciou kapitálu do jej nových podnikov, kde vedenie má vyčlenených až 300 miliónov dolárov pre nové ťažobné projekty.

To naznačuje, že nadchádzajúca investícia do ťažobného sektora zlata by mohla byť prvou v rade nových podnikov, čo by znamenalo, že sektor zlata v Mexiku by mohol práve z tohto nového zdroja čeliť výraznej infúzií kapitálu.

Takéto nákupy sú taktiež všeobecne skvelými pre trh zlata. Je teda vidno, že profesionáli z ťažobného sektora vidia v drahých kovoch potenciál a to aj cez dnešné nižšie ceny.

V najbližších niekoľkých mesiacoch uvidíme, o aký typ projektov Minera Autlan má záujem.

Zdroj: Reuters, Gold-Silver

Facebook komentár