Motorový čln talianskej klasiky – širokou verejnosťou považovaný za najkrajší motorový čln aký bol kedy vyrobený – sa bude ponúkať v celej svojej kráse na májovej aukcii aukčného domu RM Sotheby’s v Monaku.

Riva Aquarama Special 1974 “Lealena” jeden zo 769 kusov vyrobených firmou Aquarama, je z dreva vyrobený “výletník” poháňaný dvojitou V8-čkou. Trup je potiahnutý lakovaným mahagónom a bol dodávaný s motormi Cadillac alebo Chrysler.

Pomenovanie Cinerama bolo inšpirované širokouhlým kinoformátom od ktorého je odvodené elegantne zahnuté čelné sklo. Okamžite zasiahol novozbohatlíkov a smotánku “jet-set” éry.

Súvisiace: Najlepšia malá luxusná jachta na svete stojí menej ako $ 1 milión

Ferruccio Lamborghini bol zákazník, ktorý si dal vymeniť štandardné motory za dve V12-ky z jeho závodného špeciálu 350 GT.

Aukčný dom ešte oficiálne nepovedal svoj odhad za akú cenu sa môže vydražiť ale tu nájdete zoznam podobných Aquarama špeciálov z Yachtworldu – všetky idú za 600 000 dolárov a vyššie.
 

1974 Riva Aquarama

 

Trup je potiahnutý lakovaným mahagónom

 

Dva kľúče na dva motory. Carlo Riva bol známy tým, že bol posadnutý kvalitou, ktorá je evidentná vo viacerých detailoch – všimnite si najmä kožený volant

 

Motorový čln je posiaty zákazkovými chrómovými doplnkami

 

Kožou potiahnutá oddychová časť ukrýva dvojicu motorov vo svojej plnej kráse

 

Tento kus, jeden z 277 vyrobených Aquarama špeciálov, vyzerá veľmi zachovalo

 

Očakávaná cena modelu “Lealena” ešte nebola aukčným domom zverejnená, ale podobné modely začínajú na sume 600 000 dolárov

 

A toto je skutočne unikátny príklad jedného z najkrajších motorovým člnov na svete

Preklad: Marek Druska

Zdroj: RM Sotheby’s

Facebook komentár