Získaj radikálne rozdielny pohľad na svojich zamestnancov a svoj biznis s touto jednoduchou stratégiou.

Bobby Harris, CEO z BlueGrace Logistics sedel na stretnutí so spoločníkmi a ďalšími vedúcimi, keď povedal:

„ My diskutujeme o zmene pracoviska, ale nevieme ako tie zmeny môžu ovplyvniť ľudí pracujúcich pre nás.“

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Prepravné právo tejto firmy znamenalo prudký rast a expanziu v umiestnení aj obsadení zamestnancov a vedenie začalo s nimi postupne strácať kontakt. Tak Harris nariadil radikálne zbližovanie a otvoril hranice komunikácie. Vymenil pohodlie jeho kanceláriu za priestory firmy a požiadal ľudí z vedenia aby spravili to isté.

Ako mnoho firiem vedenie BlueGrace je umiestnené von, s kanceláriami pozdĺž obvodu tohto priestoru, ktoré sú obsadené vedením. A potom majú ešte malé kabíny umiestnené uprostred. Jedenásť z týchto zamestnancov sa rozhodlo vymeniť sa s hocikým s podmienkou, že v kancelárii strávia minimum času v nasledujúcich dvoch týždňoch. (Výnimku tvorili CFO a právny poradcovia, preto že ich práca vyžaduje od nich udržanie dôverných informácii).

Tento manéver bol veľmi náučný. Harris sa naučil mnoho vecí napr. fakt, že jedna strana kancelárii bola stále dosť chladná alebo to, že potrebuje posunúť nejakých zamestnancov do neskorších hodín pre narastajúci počet volaní z Montany a Pacifickej časovej zóny. Taktiež objavil, že ich dovolenková politika nie je postačujúca. „Jedna z vecí, ktorá mala na firmu veľký dopad boli ľudia, ktorí potrebovali voľný deň tu a tam z dôvodu chorých detí a ďalších problémov. Myslel som si, že máme dobrú dovolenkovú politiku ale vidím, že ľudia boli vyčerpaní. A tak som dal každému extra 5 dní viac. “

Najpodstatnejšie bolo učenie o ľuďoch samotných. Čo ich robí odpísaných a čo ich vie rozrušiť. S Harrisovým nápadom ísť von z kancelárie na niekoľko týždňov začali byť zamestnanci v BlueGrace viac otvorení ako kedykoľvek predtým. „ Veľa ľudí hovorí, že máme politiku otvorených dverí, ale nedá sa to len povedať a čakať kedy začnú ľudia vychádzať von. Vy musíte skutočne pozvať ľudí.“

Chcete si spraviť vlastnú stolovú výmenu? Tu je návod ako to spraviť a uspieť :

1) Začnite s konkrétnym cieľom

To je lepšie zblíženie ako len manévrovať so stolmi a čakať, čo sa udeje. Harris povedal, že je ho cieľom bolo naučiť sa viac o firemnom evolučnom a predajnom procese, utvoriť puto s novými zamestnancami ako len to je možné a dať ľuďom odvahu používať sociálne média ako cestu aby sa posolstvo dostalo von z firmy.

2) Istotne sa dostaň von zo svojej kancelárie

Bude to veľmi lákavé hnať sa hneď späť do svojej kancelárie, keď potrebuješ vybaviť súkromný hovor a potom sa motať okolo, no to by potom znamenalo koniec. Keď je v nej však niekto ďalší predsa nemáš takú možnosť.

A Harris tvrdí aby si nehýbal ani nezamykal dokumenty alebo iné citlivé dáta. „Vytvoríš spojenie s hocikým, keď veríš ľuďom vo svojom okolí. “

3) Rozširuj to

V BlueGrace boli opatrní pri výbere miesta od vedenia cez nových zamestnancov až po to posledné pracovné miesto. Niekto taktiež pozmenil stoly so zamestnancami aj v ďalších častiach firmy. Tým dostali istotu dobrého spojenia so zamestnancami.

4) Udržuj priebeh

Keď tieto dva týždne skončili, tak niektorí vedúci vrátane Harrisa sa rozhodli pokračovať v ich neoficiálnom postavení a pokračovali trávením 30 až 40 % času mimo kanceláriu. Vedenie taktiež malo istotu, že trávia množstvo času na inom miesto správnym spôsobom.

„Neskúšaj to len raz a potom na to zabudni, vymysli proces, tak aby si to mohol robiť pravidelne.“ Potom všetkom ešte dodal: „Zostávanie za zavretými dverami je tak z roku 1980. Je to jeden z druhov vecí, ktoré by mali upadajúce spoločnosti začať robiť.“

Preložil: Štefan Smolko

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: HuffingtonPost

Facebook komentár