Jeff_Bezos_sa_priblizuje_k_titulu_najbohatsieho_cloveka_na_svete_2017

Keďže cena akcií spoločnosti Amazon sa dostala cez 1 000 amerických dolárov, Jeff Bezos je omnoho bližšie na dostrel, k titulu najbohatšieho človeka na svete.

Po piatkovej zatváracej cene, hodnota majetku Jeffa Bezosa bola podľa indexu miliardárov od agentúry Bloomberg na úrovni 85,1 miliárd dolárov. Majetok, aktuálne najbohatšieho jednotlivca sveta – Billa Gatesa je na hodnote 88,8 miliárd dolárov. Takže za predpokladu, ak by cena akcií spoločnosti Microsoft zostala nezmenenou alebo by klesala, Bezos by na Gatesa potreboval ďalších 3,8 miliardy dolárov.

Zisk akcií spoločnosti Amazon dopomohol od štvrtku navýšiť hodnotu jeho bohatstva o ďalších 340 miliónov dolárov. Cena akcií spoločnosti Amazon dosiahla úroveň 1042 dolárov. (Zoznam miliardárov časopisu Forbes v reálnom čase využíva mierne odlišné výpočty, čím Bezosov majetok bol v piatok na úrovni 84,9 miliárd dolárov a Gatesovo bohatstvo je v hodnote 88,5 miliárd dolárov, avšak rozdiel je zhruba rovnaký).

Samozrejme, Gatesov majetok môže stúpať a akcie spoločnosti Amazon by mohli klesať. A stále bude mať kus cesty pred sebou.

Súvisiace:
Jeff Bezos prekonal Buffetta a stal sa 2. najbohatším jednotlivcom sveta
300 miliardárov sú zároveň aj migrantmi

Ale vzhľadom k tomu, že zdanlivo je u spoločnosti Amazon vidno nezastaviteľný pochod vpred a jeho dominanciu na internete a ďalších trhoch, je tak pravdepodobné, že Bezos získa prvé miesto už v najbližších týždňoch či mesiacoch.

Bezos by tak bol prvým človek, ktorý by prekonal Gatesa v titule najbohatšieho človeka na svete, keďže naposledy sa to v roku 2010 podarilo Carlosu Slimovi. Gates dominuje na zozname pre väčšinu uplynulého štvrťstoročia, kde si drží prvenstvo už 18 z posledných 23 rokov (podľa Forbes).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Fortune

Facebook komentár