Za súčasnej ekonomickej situácie Ruska, svetoznámy investor Jim Rogers v nej začal vykonávať investície.

V televízií Bloomberg pre Marka Bartona, Rogers poznamenal: “Som optimistický s pohľadom na Rusko.”

Ďalej poznamenal: “…podľa môjho názoru sa veci v Kremli menia a tak, preto som začal realizovať svoje investície.”

Súvisiace: Aké geopolitické riziko? Hedžové fondy navýšili investície v Rusku

Aj keď Rogers povedal, že mal medvedí pohľad na Rusku počas “46 rokov,” v skutočnosti vyjadril podobné názory aj v rozhovore televízie CNBC roka 2012. Vtedy povedal: “Som presvedčený, že veci v Rusku sa prvýkrát menia.”

A teraz v roku 2014 sa zdá, že obhajuje svoj podobný názor.

Rogers Bloomberg News povedal: “Stratégia (v Rusku) bývala: … Len vziať peniaze, postrieľať ich, alebo ich zavrieť do väzenia, bez ohľadu na skutočnosti. Proste ak, sa im niekto nepáčil urobia čokoľvek. Ale niečo sa zmenilo, niekto si tam začal uvedomovať, že to takto nejde ….  taktiež sa ukázala potreba zahraničných investorov … alebo kapitálu.”

Dodal: “Dni komunizmu a KGB sú u konca,” … “Tak, som začal robiť veci inak. A tak som v Rusku začal investovať.”

V poslednej dobe ruská ekonomika čelí vážnemu výprasku. Pre začiatok, rubeľ je v súčasnosti vo voľnom páde, v blízkosti rekordných miním  a inflácia je jednoznačne nad plánový cieľ. Okrem toho,  klesajúce ceny ropy prispeli k obrovskému tlaku na ekonomiku.

A zatiaľ čo väčšina sa investorov má ohľadom toho obavy, hlavne toho, čo sa deje s ruskou ekonomiku, Rogers sa však zdá byť optimistický.

Súvisiace: Mobius: Nie je príliš neskoro na investovanie v Rusku a Iraku

“Jedným z dôvodov, prečo som sa zaplietol s Ruskom … bolo preto, že mali obrovské devízové rezervy. A taktiež nemajú veľký podiel dlhu. Majú zameniteľnú menu … Myslím, že Ruská situácia je až veľmi udivujúca, ale keď som sa na to pozrel bližšie, vedel som čo urobím.”

Rogers nakoniec poznamenal: “Rusko je nenávidené. Podľa môjho názoru je to ale nesprávny pohľad. A ja dúfam, že to všetko prejde a ja na tom zarobím veľký balík peňazí.”

Zdroj: CNBC

Facebook komentár