John McAfee má v očiach verejnosti veľa podôb. Za priekopníka v obore počítačovej bezpečnosti. Liberálneho kandidáta na prezidentský úrad. Ako aj podozrivého vraha.

Ale v súčasnosti sa McAfee – opäť docela prekvapivo – stal generálnym riaditeľom verejne obchodovanej spoločnosti.

Firma MGT Capital s jej naozaj lacnými akciami, ktorá má niekoľko aktivít v oblasti online a smartphonov na začiatku tohto mesiaca oznámila, že získala niektoré aktíva v počítačovej bezpečnostnej firme – D-Vasive, ktorú podporuje samotný McAfee.

Tento obchod bol vykonaný pod označením reverzná fúzia, kedy súkromná spoločnosť získava časť už verejne obchodovanej spoločnosti. MGT sa plánuje premenovať na John McAfee Global Technologies.

Súvisiace: John McAfee predstavil úžasný kľúč pre Vaše heslá a zariadenia

McAfee vo svojom vyhlásení uviedol: “Enormný vplyv kybernetickej bezpečnosti na naše životy si vyžaduje rozsah a zdroje verejnej obchodnej spoločnosti. Naša schopnosť v najímaní tých najlepších mozgov bude výrazne posilnená cez verejnú platformu.”

MGT taktiež oznámila partnerstvo s technologickým inkubátorom špecializujúcim sa na on-line súkromie – Future Tense Secure Systems, ktorú taktiež riadi McAfee.

Pre 70-ročného McAfeeho to bola naozaj dlhá cesta späť na Wall Street, keďže v roku 1994 opustil svoju rovnomennú firmu. Tá bola v roku 2010 predanou spoločnosti Intel za zhruba 7,6 miliardy amerických dolárov.

V roku 2012 sa McAfee následne presťahoval na Belize a stal sa súčasťou bizarného príbehu, ktorý by bol zvláštnym aj pre Hollywood.

McAfeeho sused bol nájdený zastrelený a McAfee bol vypočúvaný. Nakoniec ušiel a bol uväznený v Guatemale a zatiaľ čo sa nachádzal v policajnej väzbe predstieral infarkt. Avšak McAfee nikdy na Belize nebol obvinený z trestného činu.

Guatemala ho následne deportovala do Spojených štátov – kde sa dal vo veľkej miere potetovať a McAfee sa túžil stal liberálnym kandidátom na prezidentský úrad.

Uff.

Traderi sa s akciami spoločnosti MGT Capital naozaj pohrávajú.

Akcie firmy MGT, ktoré sa predtým ako ju McAfee prevzal obchodovali len za 36 centov a na začiatku tohto týždňa vzrástli až k úrovni $ 5,58, ale od tej doby klesli k úrovni okolo 2,70 $. Aj s týmto ústupom sa tak jej akcie pohybujú vo viac ako 700%, teda od obdobia, kedy sa McAfee stal súčasťou tejto spoločnosti.

Avšak prečo je tam taký intenzívny záujem o spoločnosť, ktorá má trhovú kapitalizáciu nižšiu ako 50 miliónov dolárov?

Špekuluje sa nad rozsiahlou propagáciou zo strany samotného McAfee.

V MGT Capital nebol bezprostredne nikto k zastihnutiu pre komentár. Avšak McAfee je na Twitteri veľmi aktívny a snaží sa upokojiť investorov, ktorí sú nervózni zo šialených úrovni akciovej volatility.

Súvisiace: „Gangnam Style” spustila rally akcií niektorých spoločností – aj o 500%

V utorok poznamenal: “Nastúpil som do tejto spoločnosti s dlhodobou víziou.“ Toto oznámenie prichádza len pár týždňov kde zverejnil cudzí komentár, kto ho označil za “podobného vizionára ako Bill Gates a Steve Jobs!”

Naozaj bude zábavné vidieť, čo bude dieť ďalej, najmä keď sa bude snažiť pokračovať vo svojej dlhodobej úlohe, kde chce v Bielom dome nahradiť Baracka Obamu.

Ale dlhodobí investori by sa nemali nechať zlákať myšlienkou, že MGT sa náhle stane budúcim Intelom, Symantecom, Palo Alto Networks alebo firmou ako FireEye, alebo dokonca budúcou firmou akou bola firma McAfee.

Zdroj: MarketWatch, LATimes

Facebook komentár