JP_Morgan_konkuruje_Stripe_a_Square_rychlejsimi_platbami

JP Morgan Chase chce narušiť podnikanie narušiteľov platieb.

Podľa Billa Clerico, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti WePay, jeho firma rozvíja systém bezplatných jednodňových presunov, v rámci zákazníkom svojej platformy WePay, ktorí majú v spoločnosti bankové účty. JP Morgan tento startup zo Silicon Valley získala v decembri roka 2017.

Clerico v telefonickom rozhovore uviedol: “U iných spracovateľov platieb, keď sa malá firma snaží zrealizovať vklad, môže trvať 24, 48, niekedy cez víkend aj 72 hodín, kým táto platba nakoniec dorazí,” … „Pretože sme banka (a aj spracovateľ platieb), môžeme ich platby z kreditnej karty vložiť v ten istý deň, vrátane víkendov a to bez ďalších nákladov.“

Táto funkcia, ktorá je dostupnou už niektorým používateľom a ktorá sa do konca roka rozšíri na všetky jej platformy, predstavuje uľahčenie obmedzeniam v tokoch hotovosti, ktorému čelia mnohé podniky.

Neskôr v ten deň môže napríklad reštaurácia získať platby kreditnou kartou za nápoje už v jednej hodine. Platby prijaté do 17:00 tichomorského času, v dňoch medzi nedeľou a piatkom sa podľa WePay vkladajú na užívateľské účty do 21:30. Platby uskutočnené v sobotu budú pridelené v nedeľu o 4:00 ráno.

Podľa Clerica sa jedná o funkciu, ktorá je pre spoločnosť Chase jedinečná a tým je jedinou významnou bankou so 100% podielom v expresnom platobnom styku.

To by mohlo jej mohlo poskytnúť výhodu, keď sa stretne s najlepšími konkurentmi, vrátane firiem Stripe a Square.

Obe spoločnosti tvrdia, že platby trvajú jeden až dva pracovné dni a obe si za tieto expresné služby účtujú poplatky. Podľa svojej webovej stránky si napríklad firma Stripe účtuje 1,5% za uskutočnenie okamžitej platby.

Sektor platieb čelí otrasom. Tento rok hodnota ohlásených fúzií vystúpila na viac ako 75 miliárd dolárov, čo poukazuje na trend kedy sa zavedení hráči snažia získať, čo najnovšie konkurenčné výhody.

Avšak noví hráči so založenými rukami nesedia. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Stripe uviedla, že otvára služby pôžičiek pre malé podniky. Square požiadal o licenciu, ktorá by mu zabezpečila podporu FDIC, v rámci účtov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár