Americká banka JP Morgan Chase v USA podala žiadosť o patent na realizáciu platobného systému pomocou “virtuálnych peňazí”, podobných vznikajúcej on-line mene Bitcoin.

JP Morgan uviedla, že tento platobný systém, ako má mena Bitcoin by mal mať funkcie elektronického systému, ktorí bude používateľom umožňovať vykonávať platby “úplne anonymne”.

( Súvisiace: Ron Paul: Bitcoin by mohla prispieť k “zničeniu amerického dolára” )

Platobný softvér JPMorgan, ktorý by mohol byť súčasťou vášho internetového prehliadača a mal by Vám umožniť nakupovať bez toho, aby ste museli vypĺňať formuláre s osobnými finančnými informáciami. Bude to úplne anonymné a rovnako jednoduché ako odosielanie e-mailu. Užívatelia nebudú “musieť platiť žiadne poplatky”.

Ale vo svojom návrhu banka uviedla, že tradičná platba kreditnou kartou by mala svetu dominovať “na nasledujúcich najmenej päť rokov”.

Analytici uvádzajú, že tento krok banky prichádza potom, ako spoločnosti vydávajúce kreditné karty a firmy on-line platobných systémov, ako je PayPal sa snažia získať prevahu, pretože ľudia už vykonávajú viac ich finančných transakcií on-line.

Patentová prihláška JP Morgan prichádza potom, čo Čína zakázala svojim bankám vykonávať transakcie zahŕňajúcu menu Bitcoins.

Čína ďalej uviedla, že Bitcoin nebola podporená žiadnym národom, alebo ústredným orgánom.

Cena meny Bitcoin sa viac než strojnásobila od svojej hodnoty od októbra.

( Súvisiace: Mohol by niekto v budúcnosti prevziať kontrolu nad virtuálnou menou Bitcoin?! )

Jej cena v novembri ďalej vzrástla, kedy boli vykonávané vypočutia pred výborom Senátu USA. Počas nich sa uviedlo, že virtuálne meny sa stávajú “legitímnymi finančnými službami”, s rovnakými klady a zápory ako iné on-line platobné systémy.

Zdroj: MobilePaymentsToday

Facebook komentár