JPMorgan_vytvara_vlastnu_kryptomenu_JPM_Coin

JPMorgan Chase, ktorá je najväčšou bankou USA oznámila vytvorenie svojej vlastnej kryptomeny.

Pod označením JPM Coin má kryptomena stabilnú hodnotu, splatnú v pomere k jednému americkému doláru. Nebude voľne obchodovanou ako bitcoin a mnoho ďalších virtuálnych mien.

JPMorgan sa domnieva, že JPM Coin môže pomôcť znížiť náklady a riziká svojich klientov tým, že vykoná peňažné prevody okamžite a zníži objem kapitálu, ktorý potrebujú udržiavať. Spoločnosť JPMorgan po celom svete v mene zákazníkov každým dňom presúva bilióny dolárov.

JPM Coin je navrhnutá tak, aby prinajmenšom na začiatku bola použitou hlavnými inštitucionálnymi zákazníkmi, nie jednotlivcami, aj keď JPMorgan očakáva, že v priebehu tohto roka rozšíri škálu jej zákazníkov.

JPMorgan tvrdí, že sa tak stala prvou americkou bankou, ktorá vytvorila a úspešne testovala tento druh digitálnej mince.

Kryptomeny nie sú vydávané vládami. Ich technológia známa ako blockchain rýchlo presúva platby s jasným záznamom transakcií.

V roku 2017, generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan – Jamie Dimon opísal kryptomenu Bitcoin ako “hlúpy podvod” a “príliš nebezpečným” pre ľudí, ktorí s ňou obchodovali. Bitcoin, ktorá je najznámejšou virtuálnou menou, od svojho vrcholu stratila viac ako 80% svojej hodnoty.

Súvisiace: Áno, Bitcoin bol bublinou. Avšak..

Dimon ďalej poznamenal, že podporuje technológiu blockchainu na sledovanie platieb, avšak ak by niekto v jeho banke s ňou obchodoval, “za sekundu” by ho prepustil. Neskôr však prišiel so zmiernením svojich vyjadrení a poznamenal, že ľutuje svoje pripomienky a dodal, že verí, že kryptomeny sú skutočné a musia byť posudzované individuálne.

Banka vo štvrtok vydala ďalšie vysvetlenie o svojej pozícii týkajúcej sa kryptomien.

Banka vo vyhlásení uviedla: “Vždy sme verili v potenciál technológie blockchain a kryptomeny podporujeme, pokiaľ sú riadne riadené a regulované,” … “Ako globálne regulovaná banka veríme, že máme jedinečnú príležitosť rozvinúť schopnosť zodpovedným spôsobom, za účasti dohľadu, spoločne s našimi regulačnými orgánmi.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár