Zákonodarcovia v súčasnosti znova navýšili dlhový strop. Jednalo sa o zvýšenie dlhového stropu zhruba o 512 miliárd amerických dolárov.

V utorok ministerstvo financií poznamenalo, že lehota na pôžičky bola navýšená k úrovni približne 17,2 biliónov amerických dolárov.

Týmto sa tak ukončili 3-ročné nepokoje, ako predstavitelia Bieleho domu zahlasoval pre zvýšenie limitu na vládne pôžičky limitu až do marca roka 2015 a to bez akýchkoľvek podmienok!!!

Presný výsledok hlasovania bol v pomere 221 : 201. Tento výsledok bol z veľkej väčšiny výhradne podporovaní demokratmi. Iba 28 republikánov zahlasovali za, a len dvaja demokrati hlasovali proti.

Úroveň dlhového stropu tak bola presne zvýšená na 17 211 558 177 668,77 dolárov. Jedná sa o piate efektívne zvýšenie dlhového stropu od dňa 1. augusta 2011, kedy bol na úrovni 14,3 biliónov dolárov.

Ministerstvo financií minulý týždeň oznámilo, že už začalo používať špeciálne účtovné manévre, aby sa ubezpečilo, že sa neporuší limit jej krajiny.

Teraz je pripravený na schálenie do Senátu, kde sa očakáva, že rovnako prejde. Ale ak tam bude nejaké meškanie, je pravdepodobné, že zákonodarcovia nebudú mať viac času, keďže minister financií Jack Lew varoval, že bude mať dostatok peňazí maximálne do 27. februára.

Zdroj: Washington Post

Facebook komentár