Je vidno, že investori majú stále radi striebro, avšak až natoľko, že americká mincovňa predala všetky svoje strieborné mince s názvom American Eagle Silver Bullion Coins.

Mincovňa práve v utorok večer oznámila jej dočasný nedostatok. Taktiež uviedla, že americká mincovňa vo West Pointe, v štáte New York pokračuje vo výrobe mincí a obnovenie predajov sa očakáva zhruba do dvoch týždňov.

Nedostatok prichádza v čase, keď ceny striebra na burzách klesajú. V utorok sa jeho cena prepadla o 5% na 14,969 dolárov za uncu, čo predstavuje najnižšiu úroveň najaktívnejšieho kontraktu od roku 2009. Zároveň v medziročnom porovnaní je v strate viac ako 3%.

Adrian Ash, ktorý je vedúcim analytikom pre investičnú spoločnosť zo sektora drahých kovov – BullionVault poznamenal: “Dopyt po striebre sa v posledných dvoch týždňoch obnovuje,” …. “na prelome pod 16 dolárov za uncu.”

Súvisiace: Striebro o váhe 61 ton bolo vytiahnuté z vraku na dne oceánu

Tzv. Index Investorov po Striebre (Silver Investor Index) od spoločnosti BullionVault, zverejnený v utorok za mesiac jún stúpol na 56,7, z pod 50 v máji, ako počet súkromných investorov, ktorí vykonávajú nákup striebra sa vyšplhal na najvyššiu úroveň za 9 mesiacov, zatiaľ čo počet predajcov klesol na najnižšiu úroveň za 3 roky. Index ukazuje rovnováhu medzi čistých nákupcami a predajcami.

V stredajšej poznámke pre klientov spoločnosti Capital Economics, Julian Jessop poukázal na to, že striebro bolo “v posledných dňoch pozoruhodnou obeťou odpredajov na komoditných trhoch.”

To sa zvyčajne stáva, keď ceny ostatných kovov, predovšetkým zlata ale aj industriálnych klesajú. Ale “za predpokladu, že kovy budú počas zvyšku roku čeliť oživeniu, ako sme očakávali, striebro by mohlo byť v súčasností teraz schopné významne zažiariť.”

Zdroj: ABCNews, BullionVault 

Facebook komentár