Koronavirus_zdvojnasobuje_prenos_dat_cez_internet

Akamai – hlavný poskytovateľ služieb poskytujúcich obsah, cloud a kybernetickú bezpečnosť, ktorý je zodpovedný za veľkú časť internetu, v súčasnosti zaznamenáva viac ako 50% nárast prenosu ako v priemerný deň. Tieto údaje uvádza web spoločnosti Akamai v reálnom čase.

Tento 50% nárast je len jedna časť. V nedávnom rozhovore pre spoločnosť Business Insider, ktorá má taktiež hosting cez internet a využíva služby spoločnosti Akamai, generálny riaditeľ spoločnosti Akamai Tom Leighton uviedol, že najvyššie zaťaženie služieb spoločnosti v prvom štvrťroku 2020 je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka dvojnásobné.

Zatiaľ čo spoločnosť Leighton poznamenala, že webový prenos prirodzene medziročne rastie, pandémia koronavírusov zohráva významnú úlohu v tomto nedávnom náraste webového prenosu. Leighton poznamenal: „Myslím, že uvidíme väčšie navýšenie v dôsledku toho, že máte oveľa viac ľudí pracujúcich z domu a vy, ako aj deti zo školy trávia viac času doma.“

Našťastie pre každého, kto sa obáva vplyvu, ktorý môže mať koronavírus na internet, a jeho schopnosti podporovať naše zvýšené spoliehanie sa na web, Leighton uviedol, že zatiaľ ho vôbec netrápia. Používatelia internetu skutočne nebudú vnímať veľký rozdiel – prinajmenšom používatelia, ktorí používajú časť internetových služieb, ktorú poskytuje spoločnosť Akamai.

A je pravdepodobnejšie, že priemerný užívateľ internetu skončí na webe alebo službe spoločnosti, ktorá používa práve služby spoločnosti Akamai. Táto časť internetu, ktorú obsluhuje Akamai, zahŕňa internetový prenos z viac ako dvoch desiatok najväčších bánk v USA, takmer zo všetkých hlavných komerčných stránok, ako aj z veľkých mediálnych spoločností, ktoré používajú Akamai na služby, ako je vysielanie živých udalostí, špičkové streamovanie videa, hranie online hier a streamovanie softvéru a sťahovanie softvéru.

Súvisiace: Facebook ponúka finančnú podporu pre malé podniky v dôsledku koronavírusu

Ak by to malo vplyv na preťaženie služieb spoločnosti Akamai, mohli by ste vidieť videá s nižšou kvalitou, ukladania videí do vyrovnávacej pamäte alebo dlhšie časy sťahovania.

Je ešte stále príliš skoro na to, aby sme urobili absolútne a posledné vyhlásenie o tom, ako bude dlhodobo ovplyvnená výkonnosť spoločnosti Akamai – a náš prístup k internetu ako celku. Najhoršie, čo sa teraz môže na internete vyskytnúť, je podľa Leightona to, že „by to jednoducho nevypálilo pozitívne.“ Ale tam ešte nie sme.

Leighton nakoniec poznamenal: „Naše služby bežia za normálnych okolností.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, BI

Facebook komentár