Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”

V prípade, že potrebujete dôkaz o tom, že americká ekonomika je v nerovnováhe, máme pre vás 3 grafy.

 

1.     Korporátne ziskové marže práve dosiahli svoje maximum. Spoločnosti zarábajú viac dolárov pri predaji, ako zvykli. (Niektorí ľudia stále hovoria, že spoločnosti trpia „prílišnou reguláciou“ a „veľkými daňami.“ Možno malé spoločnosti, veľké však určite nie).

2.     Za posledné tri dekády pracuje najmenej Američanov. Jednou z dôvodov, prečo sú spoločnosti ziskové je, že nezamestnávajú toľko Američanov, ako zvykli.

3.     Platy, ako percento ekonomiky, sú na celoživotnom minime. Ide aj o príčinu a následok. Jedným dôvodom, prečo sú spoločnosti ziskové je, že platia zamestnancom menej, ako predtým, ako percento HDP. A to je na oplátku dôvod, prečo je ekonomika slabá. Tieto „platy“ sú ziskom inej spoločnosti.

V skratke, náš súčasný systém a filozofia tvoria krajinu s pár miliónmi vládcov a vyše 300 miliónmi poddaných.

To nie je to, čo robilo Ameriku tak skvelou krajinou. Nie je to tiež ani to, o čom si ľudia myslia, že by Amerika mala byť.

Takže by sme si to celé mali ešte raz premyslieť.

 

Zdroj: YahooFinance.com

 

Facebook komentár