Warren Buffett a čínsky podnikateľ Justin Sun.

Warren Buffett a čínsky podnikateľ Justin Sun.

Čínsky tvorca kryptomeny, ktorý ponúkol 4,57 milióna dolárov za obed s legendárnym investorom Warrenom Buffettom, toto stretnutie musel odložiť.

Justin Sun sa mal vo štvrtok stretnúť s Buffettom, ktorý je známym skeptikom voči kryptomenám, po tom, čo v priebehu minulého mesiaca vydražil stretnutie vrámci charitatívnej aukcie. Jeho blockchainová organizácia – TRON Foundation na sociálnej sieti Twitter v pondelkovom statuse poznamenala: “Keďže Sun čelil problémom s obličkovými kameňmi, musel stretnutie presunúť.”

Skupina dodala: „Strany sa dohodli na zmene dátumu, na neskôr.“

Sun v utorok na čínskej sociálnej sieti Weibo poznamenal, že sa zotavuje v nemocnici.

Sun v roku 2017 vytvoril kryptomenu nazvanú TRX token a je dlhoročným obhajcom tohto odvetvia.

Buffett sa na druhej strane už dlhé obdobie vyjadruje, že voči kryptomenám je treba byť ostražitým. Generálny riaditeľ investičného konglomerátu – Berkshire Hathaway kedysi bitcoin označil za „jed na myši“ a predpovedal, že investovanie do kryptomen bude mať za následok „negatívny koniec“.

V júni, Sun otvoreným listom uviedol, že obed považuje za príležitosť „preklenúť priepasť medzi odvetvím blockchainu a tradičnými investormi“.

Napísal, že z toho dôvodu plánuje na túto udalosť pozvať niekoľko vedúcich predstaviteľov odvetvia, aby „boli pri konverzácii nápomocní a tak podporili celkovú komunitu okolo kryptomien a blockchainu“.

Sun dodal: „Som tiež pevne presvedčený, že so správnou komunikáciou a porozumením Buffett zmení svoj celkový postoj ku kryptomenám a blockchainu, čo umožní, aby sa táto nová investičná stratégia začlenila do jeho celkového portfólia.“

Súvisiace: Mali by investori mať v portfóliu bitcoin alebo kryptomeny?

Obed bol pôvodne naplánovaný na tento štvrtok, v reštaurácii Quince s Michelinovou hviezdou nachádzajúcou sa v San Franciscu.

Výťažok z aukcie od Suna bol určený pre neziskovú organizáciu Glide, z oblasti Bay Area, ktorá sa zameriava na pomoc ľuďom pri riešení chudoby, bezdomovectva a užívania návykových látok. Buffett je dlhoročným podporovateľom organizácie Glide a výťažok z tohto obedu s najvyššou ponukou, realizuje vrámci každoročnej aukcii už 20 rokov.

Sun na sociálnej sieti Weibo poznamenal, že „darovanie Glide Foundation bolo ukončené a stále platí.“

Zástupca Buffetta okamžite neodpovedal na žiadosť o komentár, mimo riadnej pracovnej doby.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár