Kryptomena-Squid-Game-za-1-den-v-zisku-az-2-400-%

Nová séria seriálu od spoločnosti Netflix v kórejčine „Squid Game“ o turnaji na smrť pre dospelých, ktorí hrajú detské hry v nádeji, že vyhrajú veľkú obnos finančnej hotovosti, je celosvetovou senzáciou. Aktuálne sa objavila kryptomena, ktorá začala s obrovským nárastom cien.

SQUID sa obchoduje za 2,22 dolára, čo za 24 hodín predstavuje nárast o takmer 2 400 % a jej trhová kapitalizácia sa dostala nad hodnotu 174 miliónov dolárov.

Záujemcovia o túto kryptomenu by mali byť opatrní, než sa vrhnú do obchodovania so SQUID. Spoločnosť CoinMarketCap vydala varovanie, že dostala „viacero správ“, že jej vlastníci v rámci populárnej decentralizovanej burzy Pancakeswap, tento token nevedia predať. Nie je jasné, prečo niektorí používatelia nemôžu predať svoje tokeny, ale biela kniha popisujúca mincu poukazuje na tzv, antidumpingovú technológiu, ktorá ľuďom bráni predávať ich mince, ak nie sú splnené určité podmienky.

Súvisiace: Napodobovatelia Elona Muska v krypto podvodoch okradli investorov o milióny

Agentúra CNBC prostredníctvom kontaktných informácií uvedených na webovej stránke Squid sa snažila zistiť odpovede, či vývojári o probléme vedia a pracujú na jeho odstránení, avšak agentúra zatiaľ okamžitú odpoveď nedostala. Spoločnosť Netflix pre agentúru CNBC dokonca poznamenala, že s touto virtuálnou menou nemá nič spoločné a nepodporuje ju.

Minca, ktorá začala svoj predpredaj 20. októbra a podľa jej bielej knihy sa očividne „vypredala za 1 sekundu“, sa pripája k zoznamu ďalších parodických kryptomien, ktoré boli svedkami veľkého nárastu bez akéhokoľvek dôvodu, okrem dobrej publicity. Napríklad minca “shiba inu“, inšpirovaná memom, za posledný týždeň čelila zdvojnásobeniu svojej kapitalizácie.

Token Squid bol uvedený na trh ako exkluzívna minca projektu Squid Game – kryptoplatformy, na ktorej môžete zarobiť. Online turnaj, ktorý sa začína v novembri, napodobňuje šesť kôl hier uvedených v jeho rovnomennej televíznej relácii. Ale na rozdiel od svojho náprotivku z firmy Netflix spoločnosť uviedla, že „zjavne nebude mať smrteľné následky!“

Na rozdiel od série, ktorá obmedzila hlavnú cenu na 38,5 milióna dolárov pre konečného víťaza, táto virtuálna simulácia hry Squid neobmedzí ani maximálny konečný bonus, ani počet účastníkov.

Hráči však budú musieť zaplatiť vopred stanovenú cenu v žetónoch kryptomeny Squid, aby sa mohli zúčastniť každej hry, a niektoré kolá tiež vyžadujú, aby si používatelia kúpili na mieru vyrobený NFT token, ktorý je k dispozícii na predaj na ich webovej stránke. Niektoré z týchto NFT obsahujú postavy z predstavenia, vrátane strážcov, ktorí nosia celotelové červeno-ružové obleky (presné sfarbenie vyvolalo búrlivú diskusiu medzi fanúšikmi show) a čierne masky zakrývajúce celú tvár.

Hrateľnosť nie je lacná záležitosť, najmä pri súčasných cenách. Ak sa chcete zúčastniť záverečnej hry turnaja, budete musieť zaplatiť 15 000 alebo 33 450 dolárov a zakúpiť si NFT token.

Súvisiace: Ako falošná tlačová správa od firmy Walmart navýšila kryptomenu až o 25%?

Vstupné poplatky v rámci každého z kôl sú rozdelené medzi vývojárov (10 %) a skupinu odmien (90 %).

Platforma Squid Game tiež ponúka Marbles Pools – ďalší odkaz na show – kde držitelia môžu zarábať tokeny prostredníctvom stávkovania, čo znamená, že svoje držby kryptomien uložia ako kolaterál na získanie pasívneho príjmu.

Celé to prichádza uprostred nedávnej záplavy podvodov a malvérových schém súvisiacich okolo populárnej série Squid Game, keď počítačoví zločinci chcú prilákať čo najväčší počet fanúšikov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár