David Rosenberg je hlavným analytikom a stratégom spoločnosti Gluskin Sheff so zameraním na poskytovanie špeciálneho pohľadu k investičným procesom podnikov a majetku.

Pán Rosenberg dostal bakalársky titul a magisterský titul v odbore ekonómie na University of Toronto. Pred príchodom do spoločnosti Gluskin Sheff na jar roku 2009, pán Rosenberg bol hlavným ekonómom banky Merrill Lynch v New Yorku po dobu siedmich rokov, počas ktorých si nachádzal miesto v špeciálnom All-Star rebríčku analytikov pre Inštitucionálnych investorov.

Predtým bol taktiež hlavným analytikom a stratégom banky Merrill Lynch Canada, ktorá mala sídlo v Toronte. Rosenberg bol jediným analytikom, ktorý získal uznanie za jeho presné ekonomické projekcie v časopise Fortune Magazine medzi “Najlepších predpovedí na Wall Street v roku 2011” a podľa MSNBC bol zaradený k najpresnejším prognostikom pre rok 2011. Len nedávno bol zaradený k jedným z piatich najvplyvnejších Kanaďanov v investovaní podľa denníka Financial Post Magazine a jedným z 12 najmúdrejších ľudí na Wall Street podľa stránky Business Insider a jedným 25 najvplyvnejších podnikateľov Kanady podľa Canadian Business Magazine.

Zdroj: GluskinSheff

Facebook komentár