Kuba_prvykrat_spustila_mobilny_internet

Kuba oznámila, že internetový prístup 3G pre užívateľov mobilných telefónov v celej krajine bude k dispozícii od štvrtka.

Karibský ostrov, ktorý existuje pod správou komunistickej vlády, otvoril štátne internetové kaviarne v roku 2013 a občania majú od roku 2017 prístup iba k domácemu internetu a verejným prístupovým bodom siete Wi-Fi. V tom istom roku na Kubu prišli servery spoločnosti Google, čím sa internetový gigant stal prvou zahraničnou internetovou spoločnosťou, ktorá bude hostiť obsah v krajine.

V rámci oznámenia o dohode v televízii, počas utorňajšieho dňa, výkonní predstavitelia štátneho telekomunikačného monopolu ETECSA na Kube prišli s predstavením ponuky balíkov od 600 MB za 7 konvertibilných kubánskych pesos (7 dolárov) až 4 GB za 30 kubánskych pesos (30 dolárov).

Podľa analytickej spoločnosti Trading Economics priemerný kubánsky obyvateľ v roku 2017 priniesol domov v priebehu každého mesiaca štátny plat, rovnajúci sa približne 30 dolárom.

ETECSA vo svojom internetovom prehlásení uviedla, že zavedenie 3G siete v celej krajine sa uskutoční od štvrtka do nedele. Dodal, že zvýšený prístup na internet bol súčasťou digitalizácie Kuby.

Súvisiace:
Ako funguje internet na Kube?
Internet na Kube: Google na Kube spúšťa servery

3G je tretia generácia bezdrôtovej mobilnej telekomunikačnej technológie. Prvé siete boli zavedené v roku 1998.

Začiatkom novembra kubánska vláda uviedla, že rast by v roku 2018 v tejto krajine mohol dosiahnuť približne 1 percentuálny podiel, v porovnaní s predchádzajúcou predpoveďou o 2 percentá.

Produkcia Kuby v deväťdesiatych rokoch po páde Sovietskeho zväzu prudko poklesla, keďže práve tento krajinu finančne podporoval.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár