Larry Ellison práve pridal do svojho portfólia ďalší prírastok: vlastné havajské aerolinky.

Ako sme už predtým uviedli, Ellison zvažoval kúpu Island Air-u, aby uľahčil ľuďom prístup na svoj Hawajský ostrov Lanai.  Nedávno sa stal predaj oficiálnym, podmienky dohody neboli zverejnené.

Kupovanie aeroliniek je pre Ellisona veľmi typické. Ellison je pilot, ktorý zbiera lietadlá. Jeho syn je tiež vynikajúci pilot.

A keď rozprávkovo bohatý riaditeľ spoločnosti Oracle práve neriadi svoju spoločnosť, trávi veľa voľného času zbieraním extravagantných vecí, ako napríklad domov, jacht a golfových ihrísk.

Ostrov

Ellison kúpil 98% havajského ostrova Lanai, časť štátu Havaj, ktorý sa predával za 500 až 600 miliónov dolárov.

V súčasnosti ho premieňa na ekologický experiment výstavbou rezortov a trvalo udržateľných fariem.

 

 

Mega rezidencia vo Woodside, v štáte Kalifornia

Jeho vlajková loď medzi rezidenciami bola navrhnutá v štýle feudálnej japonskej dediny.  Má dvojakrové (cca 8 000 štvorcových metrov) umelé jazero.

Dom má cenu okolo 110 miliónov dolárov.

 

Taktiež vlastní obrovské golfové  ihrisko

Ellison vlastní 249 akrový pozemok v Rancho Mirage v Kalifornii, známy ako Porcupine creek. Pozemok zahŕňa aj súkromné golfové ihrisko a stál ho 42,9 milióna dolárov.

 

Má aj veľa nehnuteľností na Kalifornských plážach

Ellison rád kupuje veľké kusy pozemkov v jeho obľúbených oblastiach, kde potom stavia čo chce. Údajne v roku 2003 minul 65 miliónov dolárov na kúpu a následné zlúčenie piatich pozemkov rozprestierajúcich sa na pláži. Jeden z domov kúpil len kvôli bazénu.

 

Jeho desiaty dom je na milionárskej pláži v Malibu.

Elison sa nezastavil ani pri piatich domoch na Carbon Beach. V novembri, keď kúpil dom od prodeucenta Jerryho Bruckeimera, tam už vlastnil neuveriteľných 10 domov.

Cena, ktorú ze tento dom zaplatil nikdy nebola zverejnená, ale vieme že nehnuteľnosť zahŕňa 70 stôp morského pobrežia, tri spálne, tri kúpeľne a 2 239 štvorcových stôp.

 

To nie su jediné rezidencie, ktoré vlastní…

Ellison je známy zberateľ sídiel.  Wall street Journal zaujímalo či bol americkým najvášnivejším kupcom výstavných domov.

Jeden z jeho domov susedil s domom Steva Jobsa.  Stretli sa keď sa Stevov páv potuloval po Elisonovom pozemku a zobudil ho.  Tí dvaja sa následne stali najlepšími priateľmi.

 

Larry Ellison je pilot a čo sa lietadiel týka, má dobrý vkus.

Ako pilot Ellison zbiera aj lietadlá.  Vlastní  Taliansky Marchetti, ktorý je podľa všetkého jeho obľúbený.

Dokonca raz zažaloval mesto San Jose, keď ho predvolali pre priveľa nočných pristáti, čo bolo v rozpore s vyhláškou o kontrole hluku.

 

Ellison má svoj vlastný pretekársky America‘s cup tím.

Ellison bol vždy zanietený námorník.  Pomohol presunúť najbližšie preteky America cup-u do San Francisca a jeho tím sa bude plaviť na 72 stôp dlhom katamaráne z uhlíkových vlákien za 8 miliónov dolárov.

Pohár už raz vyhral.  Jeho predchádzajúca 90 stopová plachetnica bola od roku 1992 prvým americkým syndikátom, ktorý vyhral pohár.

 

Tu je jeho stará vlajková jachta, Rising Sun.

Okrem pretekárskeho tímu vlastnil Ellison aj Rising Sun, v súčasnosti ôsmu najväčšiu jachtu na svete. V dobe, keď ju postavili, bola štvrtou najväčšou.

Ellison na 452 stôp dlhú, päť poschodovú jachtu údajne minul 200 miliónov dolárov.  Jachta má jacuzzi, posilňovňu, kúpele a salón, vínnu pivnicu, vlastné kino a basketbalové ihrisko na hlavnej palube, ktoré funguje ako pristávacia plocha pre vrtuľník.

 

Tiež zbiera šialene drahé a vzácne autá.

Ellison je známy tím, že vlastní veľa vzácnych a drahých aut, ako napríklad Acura NSX.

Medzi nimi je aj F1 McLaren. V roku 1998 bolo F1 vyhlásené za najrýchlejšie auto sveta.

 


Taktiež vlastní a prevádzkuje Oracle.

Možno ste už počuli o spoločnosti Oracle.

Je jedným z najväčších poskytovateľov podnikového softvéru a hardvéru na svete a má cenu 160 miliárd dolárov.

Ellison bol jedným so spoluzakladateľov a stále vlastní najviac akcií.  S Oraclu pochádzajú jeho peniaze, Ellison je „self-made“ miliardár.

 

Zdá sa že Ellison nedokáže kúpiť basketbalový  tím.

Ellison je vášnivý fanúšik basketbalu a po celé roky sa snaží kúpiť tím. Zatiaľ mu však žiadna dohoda nevyšla.

Sacramento Kings ho práve požiadali aby ich kúpil a tím ich zachránil od sťahovania. Toto by mohla byť jeho šanca.

 

Je dobré byť Larry Ellisonom

Preložil: Stanislav Srnka

Zdroj: Anthonycampanella.com

Facebook komentár