Zbohom Barbie. Vitaj Lego!

Dánsky výrobca hračiek Lego Group prevzala titul najväčšieho výrobcu hračiek na svete, pokiaľ ide o príjmy a zisk. Populárny film Lego pomohol v prvých šiestich mesiacoch roka 2014 nvýšiť tržby o 11%.

CFO (finančný riaditeľ) spoločnosti Lego Group – John Goodwin uviedol: “Sme nadšení z prijatia produktov filmu Lego.” Predaje po celej Európe, Amerike a Ázii sa v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zvýšili o dvojciferné hodnoty.

Rodinná firma prekonala vedúceho konkurenta, spoločnosť Mattel (symbol: MAT), ktorá sa potýka s poklesom celosvetových predajov a pomalšom dopyte po bábike Barbie a hračkách divízie Fisher-Price.

Spoločnosť Lego taktiež porazila firmu Hasbro z oblasti hier, ktorej predaje prekonala o viac ako 30%.

Film Lego Movie, ktorý bol predstavený vo februári roka 2014 materskou spoločnosťou Time Warner počas jej otváracieho víkendu zarobil 69 miliónov dolárov a podľa Box Office Mojo zarobil takmer 260 miliónov dolárov.

Populárne Lego sady v posledných niekoľkých mesiacoch išli na dračku, vrátane slávnej novej sady tzv vedcov. Táto nová séria bola predstavená na začiatku augusta a na internetových stránkach spoločnosti Lego sa v priebehu víkendu vypredala.

V súčasnosti manažéri spoločnosti Lego dúfajú, že tento nárast predajov bude pretrvávať aj do druhej polovici tohto roka.

Goodwin uviedol: “Väčšina predajov značky Lego … sa udiala v krátkom časovom rozpätí niekoľkých týždňov,” … “To sa ešte len uvidí, ako sa bude aj naďalej dariť značke, vďaa po veľmi očakávanému predaju filmu Lego na DVD v druhej polovici roka 2014”

Značka Lego sa stala tak populárnou, že sa dokonca upútala pozornosť zločincov. Tento rok v lete, policajné oddelenie po celých Spojených štátoch ohlásilo predaje rôznych ukradnutých sérií značky Lego, v hodnote viac ako 300 000 dolárov.

Lego Group, ktorá má zhruba 12 000 zamestnancov, je stále vo vlastníctve rodiny Kirk-a Kristiansen-a, ktorý ju založil v roku 1932.

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár