Letecka_doprava_sa_zvojnasobi_na_7_2_miliardy_cestujucich_2016_IATA

Ak si myslíte, že nebo je už plné lietadiel, tak ešte neviete čo nás čaká.

Podľa novej správy Medzinárodnej asociácie leteckých prepravcov (IATA), je pravdepodobné, že počet cestujúcich v najbližších rokoch vzrastie.

Podľa 20-ročnej správy okolo očakávaní v leteckej preprave IATA očakáva, že v roku 2035 cez leteckú dopravu prejde 7,2 miliardy cestujúcich, čo je takmer dvojnásobok z dnešných úrovní – 3,8 miliardy.

Predpovede skupiny sú založené na ročnom tempe rastu vo výške 3,7%, ktorý bude vedený rastom v Ázii.

Súvisiace: Mapa WiFi miest a hesiel na letiskách po celom svete

IATA ďalej uvádza: “Prognóza rastu pre cestujúcich potvrdzuje, že najväčším ťahúňom dopytu bude ázijsko-tichomorská oblasť. Očakáva, že v priebehu nasledujúcich 20 rokov bude zdrojom viac ako polovice nových pasažierov.”

India v roku 2026 prekoná Veľkú Britániu v treťom mieste, zatiaľ čo Indonézia na úkor Talianska vstúpi do Top 10.

Dodáva: “Rast bude taktiež čoraz častejšie dosiahnutým v rámci rozvíjajúcich sa trhov. Počas posledných desiatich rokov sa v rozvojovom svete podiel na celkovej osobnej doprave navýši z 24% na takmer 40% a tento trend bude pokračovať.”

Letecka_doprava_sa_zvojnasobi_na_7_2_miliardy_cestujucich_2016_IATA_1

Niektoré z týchto prognóz sú naozaj zaujímavé.

Očakávajú, že počet cestujúcich sa v Číne sa v priebehu nasledujúcich 20 rokov navýši o ďalších 817 miliónov, pričom celková osobná prepravu porastie na ohromujúcich 1,3 miliardy ročne.

IATA odhaduje, že Čína prekoná celkový osobnú prepravu v Spojených štátoch (ktorá v súčasnej dobe dosahuje najväčší trh) do roku 2029.

Skupina si myslí, že celková osobná preprava v Spojených štátoch v priebehu nasledujúcich 20 rokov vzrastie o 484 miliónov, pričom celková využiteľnosť dosiahne 1,1 miliardy.

Súvisiace: Tento kufor Vás bude nasledovať poslušne domov

India by sa podľa očakávaní mala do roku 2035 stať tretím najväčším trhom, keďže skupina odhaduje že preprava sa navýši z 322 miliónov na 442 miliónov.

Kým pre Európu sa očakáva, že dosiahne najpomalšie tempom rastu spomedzi všetkých hlavných trhov, IATA predpovedá nárast počtu cestujúcich o 570 miliónov, na 1,5 miliardy cestujúcich.

Nižšie uvedený graf od spoločnosťou IATA dáva tieto údaje do súvislostí.
Letecka_doprava_sa_zvojnasobi_na_7_2_miliardy_cestujucich_2016_IATA_2

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: IATA

Facebook komentár