Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Nová vlna európskych obchodov s potravinami, chystá inváziu do USA.

Nemecký reťazec supermarketov – Lidl sa pripravuje na otvorenie predajne v desiatkach miest pozdĺž východného pobrežia, od New Jersey po Georgiu.

Lidl nechcel prezradiť, koľko predajní má v pláne otvoriť, ale zdroje oznámili, že komerčná realitná spoločnosť – Costar uviedla, že do roku 2018 otvorí okolo 150 amerických obchodov. Spoločnosť má v súčasnosti 10 000 obchodov v 26 európskych krajinách.

Súvisiace: 8 aktuálne najbohatších Európanov

Lidl už podľa miestnych médií začal z naberaním ľudí v desiatkach amerických miest a vyhľadáva najmä vedúci predajní v oblastiach, vrátane Burlington County, v New Jersey; Richmonde, vo Virginií; Charlotte a Raleigh, v Severnej Karolíne; Greenville, v Južnej Karolíne; a Auguste, v štáte Georgia.

Tento reťazec bude mať americké riaditeľstvo v Arlingtone, vo Virgínii a realizuje stavbu skladov v Cecil County, v Marylande; Mebane, v Severnej Karolíne; a Fredericksburgu, vo Virgínii.

 

 

Fotka uverejnená používateľom SKa Gisak (@ska_ontour),

Sep 14, 2016 o 2:41 PDT

 

Lidl a ďalší nemecký reťazec supermarketov Aldi – ktorý má už v Spojených štátoch 1300 predajní, sú najlepšie známymi pre svoje nízke ceny.

Oba tieto reťazce sa za posledných niekoľko rokov vo Veľkej Británii rýchlo rozšírili a v tejto krajine, úplne prevrátili sektor obchodov s potravinami, keďže najväčšie siete supermarketov vstúpili do ohromujúcej cenovej vojny.

V poslednom štvrťroku a to ako Lidl aj predajca Aldi dosiahli v uvedenom poradí zvýšenie tržieb o 13,8% a 11,5%, podľa údajov z Kantar Worldpanel.

Medzitým tržby štyroch najväčších obchodných reťazcov Británie poklesli. Tesco znížilo predaje o 1,3%, reťazec Morrisons čelil poklesu o 2,4%, Sainsbury zaznamenalo pokles o 1,4% a príjmy Asda poklesli o 5,9%.

 

 

Jedná sa o pokračujúci trend v posledných niekoľkých rokoch, ako Lidl a Aldi navyšujú ich podiel na trhu supermarketov vo Veľkej Británii, na úkor takzvanej “veľkej štvorky.”

Najväčším dôvodom úspechu Lidlu sú lacné ceny. Lidl je podľa Daily Star najlacnejším supermarketom v Británii.

Americké obchody spoločnosti Lidl by podľa očakávaní mali dosiahnuť rozsah medzi 30 000 a 36 000 štvorcových stôp (2700-3340 m2), čo predstavuje zhruba dvakrát väčšie objemy, ako obchody supermarketov Aldi, ale stále oveľa menšie než tradičné supermarkety ako je značka Kroger, ktorej predajne majú v priemere rozlohu okolo 165 000 štvorcových stôp (15330 m2).

Rovnako ako rival Aldi, Lidl udržiava ceny na nízkej úrovni tým, že obmedzí inventár vo forme menšieho výberu, kde tradičné supermarkety majú tendenciu mať niekoľko rôznych značiek pre jeden výrobok.

 

 

Fotka uverejnená používateľom @darla.i,

Okt 30, 2015 o 7:10 PDT

 

Lidl takisto vo väčšej miere investuje do zákazníckeho servisu a merchandisingu.

Väčšina výrobkov v obchodoch ponúka vo svojich prepravných kartónoch, čo zrýchľuje a zjednodušuje doplňovanie. To znamená, že na predajnej ploche je potreba menšieho množstva pracovníkov.

Lidl navyše šetrí peniaze tým, že od zákazníkov požaduje priniesť si svoje vlastné nákupné tašky.

Reťazec ponúka širšiu škálu tovaru, ako Aldi.

Okrem potravín, Lidl predáva spotrebiče a nábytok a v auguste 2014 predstavil dámsku kolekciu, ktorá bola vypredanou už počas prvých troch dní.

 

 

Od tej doby, predajca začal ponúkať aj pánsku kolekciu, rad kabeliek a fitnes značku.

Lidl však v USA bude mať veľa práce, aby dohnal Aldi, ktorý má aktuálne v krajine už viac než 1300 obchodov a v priebehu niekoľkých najbližších rokov plánuje otvoriť ďalších 600.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Facebook komentár