Britská spoločnosť vydala podrobnosti o tom, ako bude vyzerať interiér lietadiel. Táto technológia by mohla byť realitou už do 10. rokov.

Centrum pre procesné inovácie ( Centre for Process Innovation – CPI) ukázalo, ako by mohol tento interiér v lietadle vyzerať a to všetko pomocou ultra tenkých displejov, ktoré budú zobrazovať to, ako to bude vyzerať mimo lietadla.

CPI uviedla, že je možné dosiahnuť, aby panely odrážali to, ako to naozaj vyzerá vonku.

Zvyknúť si na tento pocit bude nepochybne trvať nejaký ten čas.

Ale je to viac ako len marketingový krok. CPI uvádza, že 80% z hmotnosti lietadla patrí palivu a lietadlu samotnému a odstránenie reálnych okien by mohol pomôcť leteckým spoločnostiam, aby ušetrili ďalšie prevádzkové náklady. Na svojich internetových stránkach uvádza, že približná úspora paliva je na úrovni 0,75% na každé zníženie hmotnosti o 1%.

Súvisiace: Airbus a Aerion plánujú Biznis Jet, ktorý preletí z Washingtonu do Paríža za 5 hodín

CPI ďalej poznamenal: “Ak znížite hmotnosť, znížite aj spotrebu paliva,” … “A menej paliva znamená menej emisií CO2 do atmosféry a nižšie prevádzkové náklady.

Tieto okná si v súčasnosti vyžadujú starostlivú konštrukciu, aby sa zabezpečilo, že ich štruktúra udržuje dostatočný tlak v kabíne a odolá tlaku vo nadmorskej výške 106 kilometrov.”

Hovorca firmy Dr. Jon Helliwell v rozhovore pre The Mirror poznamenal, že tento nápad by sa mohol stať realitou do 10. rokov a je to hlavne len otázka doladenia tzv. technológie OLED (Organic Light Emitting Diode), ktorá je súčasťou “digitálnej tapety”.

Súčasná technológia OLED môže priniesť obrazy, ale táto technológia je aj citlivá na vlhkosť, čiže musí byť za určitým povrchom špeciálneho skla.

Tu sú niektoré ďalšie obrázky:

A tu je video:


Zdroj: Idependent

Facebook komentár