Ohromujúci štýl tohto vizidla je síce v dobrom i zlom slova zmysle, ale rozhodne robí veľký dojem. Na autosalóne v New Yorku si veľkú pozornosť vybojovala značka Lincoln. Predstavila fantastický koncept, ktorý u Američanov a nie len u nich iste zaboduje.

Ide o víziu budúcnosti luxusného vozidla typu SUV – Navigator. Ten je za veľkou mlákou veľmi obľúbený predovšetkým pre svoju priestrannosť a pohodlie, ktoré ponúka pri dlhom cestovaní. Bolo by skvelé, keby sa tento koncept dostal do sériovej výroby, pokiaľ možno nezmenený. To sa samozrejme nestane, ale v spoločnosti Lincoln tvrdia, že zmeny budú len malé. A to je dobrá správa.

Súvisiace: Nový nepriestrelný Land Rover sa naozaj hodí aj k smokingu

Je odvážne dúfať, že predovšetkým interiér zostane bezo zmeny. Aj keď veľká obrazovka uprostred palubnej dosky pôsobí trochu nezvyčajne, ale vyzerá naozaj zaujímavo. Rovnako ako otváranie dverí nahor alebo masívne schody, vedúce do auta.

Koncept je poháňaný dvoma turbodúchadlami preplňovaným šesťvalcom s objemom 3,5 l s výkonom cez 400 koní. Ten je posielaný na všetky kolesá cez elektronicky riadené diferenciály.

Súvisiace: Range Rover predstavil SUV kabriolet – Evoque

Novinkou bude fakt, že Lincoln ako prvý z koncernu Ford dostane funkciu semi-autonómneho riadenia. Navigator tak bude zvládať udržiavať jazdné pruhy, asistent zasa postráži chodcov a adaptívny tempomat bude zvládať brzdiť a zase sa rozbiehať v prípadných kolónach. Nám sa tento mastodont naozaj páči. Na to, ako naozaj bude vyzerať, si musíme počkať na prelom roku 2016 a 2017, kedy bude oficiálne predstavený.

Zdroj: AutoMag, MotorAge

Facebook komentár