Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Futbalista Barcelony – Lionel Messi opäť pred španielskym súdom, v rámci vyšetrovania daňových podvodov.

26-ročný Argentínčan, ktorý bol štyrikrát svetovým hráčom roka FIFA a jeho otec Jorge Messi sú obvinení z daňových podvodov vo výške viac ako 4 miliónov eur (5,4 miliónov amerických dolárov).

Obaja muži boli oddelene vypočúvaní na súde v Gava, neďaleko Barcelony.

Otec aj jeho syn popierajú obvinenia. Právnik Messiovcov povedal, že chce túto vec vyriešiť.

Futbalista a jeho otec sú podozrivý z použitia spoločností v zahraničí – v Belize a Uruguaji – ktoré mali predať práva na užívanie imidži Lionela Messiho čím by obišli daňovú povinnosť v Španielsku. Obvinenia sa datujú do obdobia rokov 2007-2009.

Malo sa jednať o práva na pána Messiho, ktoré boli súčasťou zmlúv s firmami ako Banco Sabadell, Danone, Adidas, Pepsi-Cola, Procter & Gamble a Kuwait Food Company.

( Súviasiaci článok: TOP: Najbohatší vlastníci futbalových klubov )

“Tvrdšie postihy”

Po piatkovom rokovaní, ktoré bolo za zavretými dverami, hovorca prokurátora povedal, že s týmito mužmi a ich právnikmi nebola zatiaľ dosiahnutá žiadna dohoda.

Hovorca zástupcu Jorgeho Messiho trvá na nevine svojich klientov.

Už skôr v auguste Jorge Messi urobil platbu 5 miliónov eur daňových orgánov, z dôvodu uzavretia údajného nezaplatenia daní.

Tom Burridge v Madride uviedol, že španielske daňové orgány sú omnoho agresívnejšie, čo sa týka porušenia daňových predpisov, vzhľadom k prebiehajúcej ekonomickej kríze v tejto krajine, čo dôvodom, prečo bol tento prípad aj naďalej sledovaný, aj napriek tejto platbe.

Lionel Messi už skôr uviedli, že on a jeho otec sa “nikdy nedopustili žiadneho protiprávneho konania. Vždy sme splnili všetky svoje daňové povinnosti”.

Otec Lionela Messiho – Jorge (uprostred)

“Poškodenie prestíže”

Messi-ho ročný (čistý) plat z Barcelony je vraj na úrovni 16 miliónov eur ročne, čo ho robí jedným z najviac platených športovcov sveta.

( Súviasiaci článok: Zoznam 20. najviac platených športových tímov sveta )

On taktiež podpísal multi-miliónové kontrakty s komerčnými sponzormi po celom svete. Messi odhadom od sponzorov ročne zarobí 41 miliónov dolárov.

Messiho úspechy z neho urobili jedným z najviac cenených hráčov sveta.

Ale obvinenia sú veľkou ranoa do prestíže hráča, ktorý je v porovnaní s väčšinou špičkových futbalistov už dlho vnímaný, ako pokorný a slušný hráč.

Zdroj: Bloomberg, Telegraph

Facebook komentár