Londynske_ceny_byvania_prepadli_najrychlejsie_za_takmer_10_rokov

Ceny realít pre oblasť bývania v Londýne sa v priebehu roka do mája 2019 znížila o 4,4%, čo predstavuje najväčší medziročný pokles za takmer desať rokov.

Štatistiky zverejnené v priebehu tohto týždňa, Úradom pre štatistiku Spojeného kráľovstva (ONS) ukazujú, že v mesiaci máj bola dosiahnutá najnižšia ročná miera výsledkov v Londýne, od augusta 2009, keďže ceny v medziročnom porovnaní prepadli o 7,0% .

Rast cien nehnuteľností na bývanie zostal v celej Británii a Severnom Írsku pozitívny, keďže za posledných 12 mesiacov, do mája 2019 čelili nárastu o 1,2%.

ONS v poslednom prieskume zistila, že „všeobecné spomalenie rastu cien nehnuteľností v Spojenom kráľovstve,“ trvajúcom od roku 2016 je poháňané najmä slabým vývojom trhu na juhu a východe Anglicka.

Vládny orgán uviedol, že priemerné ceny nehnuteľností v Spojenom kráľovstve sa v auguste 2018 vyšplhali na 232 000 libier (287 000 dolárov), ale v máji 2019 sa vrátili späť na 229 000 libier, keďže ceny v Londýne a juhovýchodnom Anglicku v priemere zaznamenali pokles.

Súvisiace: Super bohatých Američanov zaujíma londýnsky trh luxusného bývania

Nie je prekvapením, že Londýn je aj naďalej regiónom s najvyššou priemernou cenou domu, pričom predajná cena v máji 2019 dosiahla hodnotu 457 000 libier.

ONS UK House Price Index zahŕňa všetky rezidenčné nehnuteľnosti zakúpené za trhovú hodnotu v Spojenom kráľovstve.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár