Určite ste si už v posledných niekoľkých rokoch všimli, že existuje stále veľké množstvo akciových spoločností súvisiacich s reštauračnými zariadeniami. Zdá sa, že každý týždeň je oznamovaný nejaký nový horúci koncept, ktorý vykonáva počiatočnú verejnú emisiu akcií, alebo IPO.

Dôvodom pre tento príliv reštauračných akciových spoločností je to, že Američania stále častejšie usadzujú na stravovanie vonku, než aby si mali variť jedlo doma. Posledná správa maloobchodných tržieb pre mesiac apríl bola perfektným vysvetlením tohto trendu. Zatiaľ čo celkové tržby boli nezmenené, príjmy barov a reštaurácií vzrástli o 0,7%, zatiaľ čo predaje v oblasti jedál a nápojmi pokračujú v trendu, ktorý bolo vidno v niekoľkých posledných rokoch a aj v tomto mesiaci zaznamenali pokles o 0,13%.

Súvisiace:

3 spôsoby, ako Google pomáha svojim zamestnancov jesť zdravo

14 nezvyčajných reštaurácii sveta

Nižšie uvedený graf ukazuje historický podiel na celkových tržbách v oblasti barov a reštaurácií voči obchodom potravín a nápojov. V priebehu doby, tieto dva sektory predstavujú približne jednu štvrtinu celkových maloobchodných tržieb, ale ako nižšie graf ilustruje, zmena podielu každého z týchto sektorov sa menila vzájomne.

V roku 1993 bary a reštaurácií tvorili 9,8% z celkových tržieb, zatiaľ čo obchody potravín a nápojov predstavovali úroveň 18,6%. V priebehu doby, aj keď, bary a reštaurácie dôsledne zaznamenali svoj rast, ktorý v apríli dosiahol rekordných 11,7% z celkových tržieb. V rovnakej dobe, obchody potravín a nápojov zaznamenali svoj pokles podielu na 12,8%, čím sa zúžil ich základný náskok pred barmi a reštauráciami, len na 1,1 percentuálneho bodu, čo je najnižšia úroveň v histórii.

Zdroj: NYTimes

Facebook komentár