Luxusny_trh_nehnuteľnosti_na_Manhattane_v_roku_2017_necaka_zlepsenie

Trh luxusných nehnuteľností na Manhattane vo štvrtom štvrťroku 2016 poklesol, keďže nafúknuté ceny a rastúce zásoby aj naďalej majú vplyv na tento sektor.

Počet predajov obytných nehnuteľností v štvrťroku medziročne poklesol o 4 percentá, k úrovni 2 864. S týmito výsledkami prišli realitné skupiny Douglas Elliman Real Estate a Miller Samuel. Aj keď bol dosiahnutý pokles, je v podstatne slabší ako strmý pokles, ktorý bol zaznamenaný v treťom štvrťroku, kedy predaje prepadli o 19 percent, čo poukázalo na pokračujúcu slabosť trhu na Manhattane.

Priemerné luxusné predajné ceny však vzrástli až o 8 percent na 2,1 milióna dolárov. Medián bežných predajných cien klesol o 9 percent, na 1,1 milióna dolárov. Napriek tomu, aj keď ceny v luxusnom trhu aj naďalej rastú, počet predajov oproti minulému roku poklesol o 3 percentá, na 289.

Súvisiace: Bohatí Rusi sa po víťazstve Trumpa hrnú do nehnuteľností v USA

Jonathan Miller, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Miller Samuel poznamenal: “To, čo vidíme, je rozsiahlejšia prevoditeľnosť,” … “Bolo vidno veľký rozdiel medzi niektorými cenami predajcov a kupujúcich, ktorý aktuálne vidíme u niektorých luxusných nehnuteľností.”

Trh vysoko luxusných nehnuteľností aj naďalej vyzerať silnejším, keďže sa uzatvára predaj novo postavených apartmánov, ktorý prišli na trh.

Miller poznamenal, vzhľadom k previsu nových jednotiek a pokračujúcej korekcie cien, luxusný trh s nehnuteľnosťami na Manhattane by pravdepodobne v prvej polovici roka 2017 nemal vzrásť.

Ďalej uviedol: “Myslím, že uvidíme pokračovanie trendov.”

Poznamenal však, že tržby by mohli sa mohli v prvom štvrťroku mierne navýšiť, z dôvodu okolo potenciálov pre nižšiu sadzbu dane z kapitálových výnosov, čo spôsobili, že niektorí predajcovia vo štvrtom štvrťroku odložiť realizáciu transakcií.

Celkovo, apartmány na Manhattane boli v predaji 94 dní, čo je nárast oproti 82 v minulom roku. Zásoby sa zvýšil o 7 percent na 5 393 nehnuteľností.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Fortune

Facebook komentár