MacKenzie_Bezosova_by_sa_po_rozvode_mohla_stat_najbohatsou_zenou_sveta

Rozvod MacKenzie Bezosovej so zakladateľom internetového giganta Amazon.com – Jeffom Bezosom by z nej mohol urobiť najbohatšiu ženu sveta.

V súčasnosti na post najbohatšej ženy sveta patrí Francoise Bettencourt Meyersová, ktorá je vnučkou zakladateľa výrobca kozmetiky – L’Oreal, s čistou hodnotou majetku vo výške 45,6 miliardy dolárov – podľa indexu 500 miliardárov od agentúry Bloomberg, známom ako Bloomberg Billionaires Index.

Ani Bezosovci, ani spoločnosť Amazon neoznámili pravdepodobné rozdelenie majetku páru, vrátane 16-percentného podielu v spoločnosti. Podľa Karina Lundella, ktorá je partnerkou v advokátskej kancelárii Rower, z New Yorku: “Bez dohody, ktorá by stanovovala inak, ich majetok by takmer určite bol rozdelený rovnakým dielom.”

Rebríček najbohatších žien. Všetkých šesť najbohatších žien zdedilo svoje bohatstvo od rodičov alebo z bývalých manželov:
MacKenzie_Bezosova_by_sa_po_rozvode_mohla_stat_najbohatsou_zenou_sveta.png_rebricek
Zdroj: index Bloomberg Billionaires

Podľa indexu Bloomberg Billionaires sa majetok najbohatšieho jednotlivca na svete nachádza vo výške 137,2 miliárd dolárov; avšak rovnomerné rozdelenie by urobilo z MacKenzie, najbohatšiu ženu sveta s majetkom na hodnote približne 69 miliárd dolárov. Ale aj keby dostala len 1 percento tohto majetku, stále by sa pripojila ku klubu miliardárov.

Väčšina zo 66 žien z indexu miliardárov od agentúry Bloomberg sa dostala k svojmu majetku prostredníctvom smrti manžela alebo rozvodu. Na zozname je len šesť žien, ktoré sa k tomuto majetku dostali samotným pričinením, v porovnaní so 313 mužmi.

Bezos oznámili rozvod v stredu v na sociálnej sieti Twitter, podpísanom oboma manželmi.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár