MacKenzie_Bezosova_sa_stane_4_najbohatsou_zenou_sveta

Po rozvode so zakladateľom spoločnosti Amazon – Jeffom Bezosom sa MacKenzie Bezosová pravdepodobne stane štvrtou najbohatšou ženou sveta.

Jej majetok bude mať hodnotu najmenej 35 miliárd dolárov po tom, čo dostane časť akcií spoločnosti Amazon, ktorú Bezos v tomto štvrťroku vlastnil. Podľa súdneho podania až do realizácie ich rozvodu by mala získa 4% podiel v spoločnosti Amazon.

Agentúra Bloomberg počas tohto týždňa poznamenala, že podľa Indexu Miliardárov by sa MacKenzie Bezosová mala dostať na 23. pozíciu najbohatších jednotlivcov sveta.

Najbohatšou ženou sveta je aktuálne dedička spoločnosti L’Oreal – Francoise Bettencourt Meyers, s čistou hodnotou majetku na úrovni 53,7 miliardy dolárov. Druhou najbohatšou ženou je Alice Waltonová, miliardárska dcéra zakladateľa Walmartu. Jej čisté bohatstvo dosahuje 44,2 miliardy dolárov.

Na treťom mieste, s čistou hodnotou 37 miliárd dolárov je Jacqueline Badger Marsová, ktorá je spolumajiteľkou ríše cukroviniek, rovnakého mena.

Jeff Bezos si ponechá kontrolu nad všetkými akciami spoločnosti MacKenzie Bezosovej a taktiež si zachová všetky svoje záujmy v súkromnej vesmírnej spoločnosti Washington Post a Blue Origin. Podľa indexu agentúry Bloomberg, aj tak zostáva najbohatším človekom sveta, s čistou hodnotou majetku 114 miliárd dolárov (predtým ako agentúra Bloomberg upravila zoznam, jeho majetok bol na hodnote 150 miliárd dolárov).

Súvisiace: MacKenzie Bezosová by sa po rozvode mohla stať najbohatšou ženou sveta

Vo štvrtkovom statuse na sociálnej sieti Twitter, MacKenzie Bezosová povedala, že je “šťastná” a rada mu ponechá kontrolu nad hlasovaním, ako aj finančné záujmy v Bezosových novinách, tak aj vesmírnej spoločnosti, aby “podporila výborné tímy týchto neuveriteľných spoločností”.

55-ročný Jeff Bezos a 48-ročná MacKenzie Bezosová, prvýkrát oznámili plány na rozvod v januári, čím ukončili 25-ročné manželstvo. Pár sa oženil na začiatku deväťdesiatych rokov pri práci v newyorskom hedžovom fond pre DE Shaw. Krátko potom sa presťahovali do Seattlu, kde Bezos spustil Amazon. Majú štyri deti.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, CNBC

Facebook komentár