Tom Perkins na konci minulého týždňa navrhol, že iba daňoví poplatníci by mali mať právo voliť a že bohatí Američania, ktorí platia viac na daniach by mali samozrejme aj dostať viac hlasov.

Tento predstaviteľ rizikového kapitálu ponúkol netradičný návrh, keď počas prejavu v San Franciscu predstavil jednu svoju myšlienku, ktorá by mala “zmeniť svet”.

“Novým systémom Toma Perkinsa je: Je, že Vás hlas nebude platiť, ak nebudete platiť dane.”

“Ale to, čo naozaj si myslím, je, že korporácie by mali mať väčšiu silu. Ak zaplatíte milión dolárov na daniach, dostanete milión hlasov.”

( Súvisiace: Bill Gates: Do roku 2035 nebude žiadna chudobná krajina )

Publikum v Commonwealth Clube zareagovalo so smiechom. Ale Perkins neponúkol žiadnu okamžitú zmenu, ktorá by poukázala na to, že si robil srandu. Na otázku zo zákulisia, či jeho návrh bol vážny, Perkins odpovedal: “Mal som v úmysle byť poburujúci a aj som bol.”

Zdalo sa, že Perkins sa zdal byť vedomí toho, čo poznamenal, keď poznamenal, že jeho návrh hlasovania “naštval viac ľudí, ako jeho nedávny článok v denníku Wall Street Journal.”

To bol článok, ktorý bol zverejnený minulý mesiac, kde porovnal predpokladaný útok na bohatých, k vlne nacistických útokov na Židov pred holokaustom.

To všetko vyvolalo verejný hnev a spoluzakladateľ firmy rizikového kapitálu – Kleiner Perkins Caufield & Byers – sa dištancoval od jeho pripomienok. Perkins sa od tej doby vyjadril, že zašiel príliš ďaleko, ale neospravedlnil za celkovú správu a jeho varovaní pred “radikalizmom” anti-bohatých občanov.

( Súvisiace: Obrázok pyramídy, ktorá ukazuje, prerozdelenie celosvetového bohatstva )

Perkinsov plán pre určenie, kto má právo voliť pravdepodobne bude viesť k jeho ďalšej kritike.

Perkins aj naďalej nevykazuje žiadne známky, že by chcel zmierniť jeho tvrdenie – že bohatí v Amerike sú pod útokom. Perkins taktiež poznamenal, že tento trend sa od zvolenia prezidenta Obamu rozrástol. A jeho nazval “amatérom”.

Zdroj: WashingtonPost

Facebook komentár