Mapa_Kolko_stoji_pivo_v_hlavnych_mestach_sveta

Poďte sa s nami pozrieť na priemernú cenu piva za krčah. Pre ceny piva sú životné náklady určite primárnym faktorom. Dane, dostupnosť, typ zariadenia a druh piva sú tiež dôležitými faktormi.

Takže či už ste popíjali pivo v Nemecku alebo pili Heineken v hotelovom bare v Hongkongu, existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť, koľko tento váš obľúbený nápoj bude stáť. Životné náklady sú určite primárnym faktorom, ale dane, dostupnosť, typ podniku, druh piva (remeselné pivo atď.) a miestny dopyt taktiež vedia cenu piva ovplyvniť.

Mapa_Kolko_stoji_pivo_v_hlavnych_mestach_sveta_1

Analytici z Deutsche Bank nedávno získali údaje o tom, koľko stojí pivo v rôznych veľkých mestách po celom svete.

Najdrahšia cena piva

Mnohé mestá, ktoré sa dostali na vrchol rebríčka, majú vyššie náklady na bývanie a nie je žiadnym prekvapením, že Singapur a Oslo sa nachádzajú v blízkosti najvyšších miest.

Mesto Dubaj je však jedinečným prípadom.

Technicky je pitie piva v Dubaji povolené iba pre zahraničných pracovníkov a nemuslimských obyvateľov a verejne opitý jednotlivec môže mať vážne dôsledky. To znamená, že mestské podniky ponúkajú pivo s cenami, ktoré odrážajú jeho exkluzívny vzhľad. Ak vezmeme do úvahy nedostatok a ťažké predpisy, tí, ktorí túžia po pive, môžu s radosťou prehliadať cenovú hodnotu vo výške 12 dolárov.

Lacné pivo

Smädní občania Českej republiky konzumujú najviac piva – o 36% viac ako susedia v Rakúsku a Nemecku. Je to čiastočne preto, že dopyt je taký vysoký, že firmy sú ochotné konkurovať aj v nákladoch. V dôsledku toho je pivo v reštauráciách a krčmách v Prahe často lacnejšie ako voda.

Manila má nízke náklady na bývanie a stabilné zásobovanie domáceho piva získal najnižšiu cenu za krčah. San Miguel, ktorý je najväčším pivovarom na Filipínach, dominuje s trhovým podielom viac ako 90% a spotreba piva v krajine tiež rastie.

Pivo: Zoznam 48 krajín

Priemerná cena piva v 48 analyzovaných mestách bola na hodnote 5,70 dolára a nižšie je úplný zoznam miest od najdrahšie po najlacnejšie pivo.

Mapa_Kolko_stoji_pivo_v_hlavnych_mestach_sveta_2

Mapa_Kolko_stoji_pivo_v_hlavnych_mestach_sveta_3

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár