Mark Cuban a dogecoin.

Mark Cuban a dogecoin.

Od marca, keď organizácia Dallas Mavericks začala prijímať dogecoiny ako platbu za tovar, podľa majiteľa tímu – Marka Cubana zaznamenala značné tržby z kryptomeny inšpirovanej mémom.

V snahe pokračovať v tomto úsilí, Cuban v na konci týždňa oznámil, že organizácia ponúkne „špeciálne ceny“ pre tých, ktorí počas letných predajov v rámci klubu Mavericks platia virtuálnou menou dogecoin.

Aj keď virtuálna mena dogecoin bola vytvorenou ako vtip a jeho tvorcovia nikdy nemali v úmysle ju brať vážne, Mark Cuban poznamenal, že predstavuje jedinečný prípad použitia v porovnaní s inými kryptomenami.

Miliardár a investor Mark Cuban ďalej v rozhovore poznamenal: “Jedná sa o médium, ktoré možno použiť na nákup tovarov a služieb,” … “Komunita v rámci doge je najsilnejšou, pokiaľ ide o používanie ako prostriedok výmeny.”

V apríli Cuban v statuse na sociálnej sieti Twitter poznamenal, že dogecoin je „jedinou mincou“, ktorú ľudia v skutočnosti využívajú na transakcie, aj keď predtým povedal, že Ethereum sa vo veľkom používa aj ako digitálna mena.

V aprílovom rozhovore uviedol: “Ethereum je digitálna verzia meny,” … “A potom je tu dogecoin, ktorá je len pre zábavu. Zvláštne na tom však je, že sa to stalo z vtipu o kryptomene a teraz sa z nej stalo niečo, čo sa stáva digitálnou menou.“

Cuban vidí bitcoin, ktorá je podľa trhovej hodnoty najväčšou kryptomenou sveta, viac ako „digitálnu verziu zlata“, než ako menu. Je to preto, že tzv. bitcoineri zvyčajne držia svoj podiel dlhodobo a vnímajú ju ako aktívum, ktorého cena bude rásť.

To však neznamená, že bitcoin a ethereum sa nepoužívajú ani ako mena. V júni sa Salvádor stal prvou krajinou, ktorá prijala bitcoin ako zákonné platidlo, a v súčasnosti sa v ňom dá platiť za tovar a služby. Bitcoinová komunita predpokladá podobné celosvetové prijatie aj pre kryptomeny, ale kritici tvrdia, že je to príliš riskantné a volatilné na to, aby sa používali ako mena.

Súvisiace:
600 miliónov ukradnutých v obrovskej krypto lúpeži bolo vrátených
Futbalová superhviezda Messi je zo strany PSG čiastočne platený kryptomenami

Ethereum sa tiež široko používa na platby za digitálne aktíva, ako sú NFT alebo nefunkčné tokeny, ktoré aktuálne predstavujú odvetvie v hodnote niekoľkých miliárd dolárov.

Finanční experti sú však voči kryptomenám ako celku, kvôli ich špekulatívnej povahe veľmi skeptickí a varujú, že ľudia by mali investovať len to, čo si môžu dovoliť stratiť. Niektorí odborníci tvrdia, že sú obzvlášť opatrní najmä pri investovaní čo sa týka kryptomeny dogecoin, pretože mu chýba napríklad obmedzené množstvo a technologický rozvoj.

V minulosti Mark Cuban tiež priznal, že dogecoin nepredstavuje najlepšiu investíciu, napriek jeho pozitívnemu výhľadu. Avšak, Cuban vlastní dogecoin s jeho 11-ročným synom, Jakeim, spolu s ďalšími virtuálnymi menami ako Bitcoin a altcoinmi ako je Eter.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár