Zakladateľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg v sobotu oslávil svoje 32. narodeniny a má hneď niekoľko miliónov spôsobov k oslave. S jeho bohatstvom, ktoré je odhadované na 51,8 miliárd amerických dolárov je jedným z najbohatších ľudí na svete. Ale z dôvodu jeho nízkeho veku, on v podstate zarobil najviac peňazí za každý deň svojho života, než ktokoľvek iný.

Konkrétne tak Zuckerberg z dôvodu svojho nízkeho veku a rozsiahlemu bohatstvu v priemere za jeden deň svojho života zarobil 4,4 milióna dolárov. Tento objem je v porovnaní s kýmkoľvek na zoznamu iných miliardárov časopisu Forbes najvyšší.

Súvisiace: Mark Zuckerberg kúpil 4 nehnuteľnosti svojich susedov

Je však zrejmé, že existujú lepšie indikátory, ale aspoň môžete vedieť, ako rýchlo najvýznamnejší titáni zo sveta podnikania vedia hromadiť svoje obrovské bohatstvo.

Pozrite sa na Billa Gatesa z Microsoftu. Je najbohatším človekom na svete a z dôvodu svojho veku 60 rokov denne zarobil 3,5 miliónov dolárov. 52-ročný Jeff Bezos z firmy Amazin je tretím najviac zarabajúcim človekom na planéte a za každý deň svojho života zarobil 3,3 milióna dolárov. Od minulého roka razantne navýšil svoje príjmy. Jedná sa o jediných ľudí sveta, ktorý za deň svojho života zarobili viac ako 3 milióny dolárov.

Súvisiace: Mark Zuckerberg odhalil, prečo zarába len 1 dolár ročne

Spoluzakladatelia spoločnosti Google – Sergey Brin (42) a Larry Page (43) za deň zarobili okolo 2,3 miliónov dolárov. 80-ročný zakladateľ materskej spoločnosti značky Zara – Amancio Ortega za deň zarobil 2,4 milióna dolárov, 85-ročný “Veštec z Omahy” – Warren Buffett za deň zarobil len polovicu toho čo Zuckerberg – 2,2 milióna dolárov.

Aktívny investor, Carl Icahn po dobu svojho 80-ročného života si za deň zarobil pol milióna dolárov.

Pre Zuckerberga to celkovo bolo slušných 12. mesiacov. Cena akcií spoločnosti Facebooku za posledný rok vzrástla o 53 percent, čím jej výkon ďaleko prekonal iné firmy sociálnych médií, rovnako ako aj celkový výnos na trhu.

Keď Zuckerberg a jeho žena v decembri oznámil narodenie svojho prvého dieťaťa uviedli, že nakoniec 99 percent svojho podielu v sociálnej mediálne spoločnosti rozdajú.

To neznamená, že sa vzdá vlastníctva, iba poskytol sľub pre snahu o odstránenie chudoby: Deň pred tým, než spoločnosť vykázala rekordný vysoké príjmy, Zuckerberg predstavil novú triedu akcií spoločnosti Facebook, čo je stratégia, ktorá tomuto miliardárovi poskytne pevnejšie rozhodovanie a právomoci vo firme.

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár