Masivne_zatvaranie_maloobchodnych_predajni_a_koronavirus

Zdá sa, že obnova pracovných miest v USA sa podľa nových údajov z vládnej agentúry (Bureau of Labor Statistics) spomaľuje.

Pre ťažko zasiahnuté odvetvia je náročné vrátiť sa k normálu, aj keď v celej krajine pretrvávajú znovuotváracie opatrenia. Existuje veľký počet odhadov, ktoré v USA prichádzajú s názorom, že podstatná časť škôd spôsobených aprílovým lokckdownom bude u pracovných miest trvalá. Údaje o zatváraní maloobchodných predajní v krajine ukazujú, ako sú tieto odhady bližšie realite.

Podľa údajov zhromaždených v denníku The Wall Street Journal od Coresight Research, maloobchodné predajne naďalej každý mesiacom miznú po stovkách. Po hromadnom prepúšťaní v apríli bolo nasledujúci mesiac natrvalo zatvorených 1 330 obchodov.

Zatiaľ čo počet zatváraní smeroval k oživeniu v júni a júli, v auguste bola pozorovaná ďalšia obrovská vlna 2 163 zatvorených predajní – čo poukazuje na to, koľko maloobchodných predajní v USA naďalej čelí rozsiahlym problémom, aj keď vlády miest a štátov opätovne otvárajú svoje brány pre podnikanie.

Pred ekonomickou krízou z dôvodu pandémie COVID-19 neboli ušetrené žiadne maloobchodné prevádzky.

Malé podniky zatvárali svoje brány podobným tempom ako veľké spoločnosti, ktoré dokonca vyhlasovali bankroty. Pokiaľ ide o úplné zatvorenie obchodov, malé podniky môžu čeliť náročnejším problémom. Odborníci tvrdia, že je nevyhnutné, aby tieto podniky pôsobili ako prostriedok na zachovanie života v celej krajine, čiže je potreba ďalších stimulov pre malé podniky, keďže rokovania o stimulačnom balíku sa v Kongrese opäť zastavili.

Masivne_zatvaranie_maloobchodnych_predajni_a_koronavirus_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár