Michael Jordan sa v tomto roku stal miliardárom a predovšetkým vďaka svojim skúsenostiam ako tímový hráč a vhodným obchodným rozhodnutiam, ktoré urobil. Táto kombinácia bola tak silnou, že je stále jedným z najlepšie platených športovcov sveta, viac ako desať rokov po tom, čo hral vo svojom poslednom zápase NBA.

Podľa Kurta Badenhausena z časopisu Forbes jeho príjmy z propagovania obchodov a poplatkov z jeho značky Jordan, ktorá je dcérskou spoločnosťou Nike, Michael Jordan v roku 2014 zarobil 100 miliónov amerických dolárov.

To je viac než akýkoľvek iný športovec, či už aktívny alebo v dôchodku. Je taktiež tretím najlepšie plateným športovcom na svete, jediný kto ho predbehol je Floyd Mayweather Jr a Manny Pacquiao.

Patrick Dorsey z ESPN poukázal na to, že Jordan v súčasnosti v jednom roku zarobí viac, ako počas celej jeho 15-ročnej kariéry v NBA.

Súvisiace: 4 dôvody, prečo spoločnosť Nike bude dominovať na trhu

Pre porovnanie z roku 2015:

* zisk Michaela Jordana: 100 miliónov dolárov
* zisk Michaela Jordana počas kariéry v NBA: 94 miliónov dolárov

Veci by však vyzerali trochu inak, keby sme upravili Jordanov zisk o infláciu. Počas jeho kariéry v NBA by zisk v roku 2015 dosiahol úroveň 145 miliónov amerických dolárov. Ale pokiaľ ide o absolútny objem, Jordan aj tak zarába viac ako inokedy predtým.

Rovnako za predpokladu, že jeho zisk nebude ustupovať, s najväčšou pravdepodobnosťou Jordan vystúpa na vrchol zoznamu najlepšie platených športovcov, ale ak samozrejme Mayweather a Pacquiao nešokujú svet a neprídu s odvetou.

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár